VSHosting se pomocí nového datového centra připravuje na chystanou mezinárodní expanzi firmy. „Svou kapacitou a standardem provedení nás zprovoznění ServerParku připraví na mnoho let expanze dopředu. To je velmi důležité, protože objem uskladněných a přenášených dat v ekonomice závratně roste. Prostor pro rozvoj VSHostingu hledáme již nyní i v zahraničí," uvedl generální ředitel.

ServerPark je naopak samostatným objektem vybudovaným na zelené louce pouze za účelem provozu serverů. Podobně nedávno internetová firma Seznam.cz vybudovala zcela nové datové centrum pro své potřeby v Horních Počernicích. Velká datová centra v již existujících objektech mají například České Radiokomunikace u Žižkovského vysílače nebo O2 v žižkovské lokalitě Nagano.

Dvoupodlažní železobetonový objekt se dvěma nezávislými trafostanicemi a dieselovými generátory patří k nejlépe zabezpečeným stavbám. Budova je zabezpečena proti požáru automatickým hasicím systémem s inertním plynem a je připravena i na několikatýdenní blackout Prahy. ServerPark je k páteřnímu internetu připojen třemi nezávislými optickými přípojkami, jejichž výstavbu v pražských komunikacích si VSHosting též zajišťoval.

VSHosting je v současné době jedním z největších poskytovatelů serverových služeb v České republice a na Slovensku. Vznikl v roce 2006 a k dnešnímu dni se stará o více jak 3000 serverů českých i zahraničích internetových projektů většího významu. Mezi internetové servery, kterým zajišťuje VSHosting provoz, patří například portál ČSFD.cz, velké zpravodajské servery, internetové obchody Okay, Euronics, Parfums a stovky dalších, bankovní servery, ale i společnosti jako Baťa nebo RWE.