Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Drahá asistence

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Praha 6 - 10 se o finanční příspěvek uchází tyto projekty: Rychle za seniory, Zima na monoski. Sport vozíčkářům, Ochutnej přírodu a Dětství bez násilí.

Druhým je Sportovní klub vozíčkářů Praha s projektem Zima na monoski. Sport vozíčkářům. Tento klub má více než 130 aktivních členů a přivádí ke sportu lidi s hendikepem, kteří tak nacházejí nové nadšení pro život. Nyní chystá dva čtyřdenní lyžařské kurzy pro začátečníky i pokročilé v Krušných horách, na kterých se bude vyučovat jízda na speciálních lyžích pro vozíčkáře - monoski.

„Tyto kurzy umožní lidem s vážným postižením získat nové dovednosti a zažívat sportovní aktivity společně se zdravými lidmi, čímž se začleňují zpět do běžné společnosti,” říká Michaela Krunclová ze klubu. Ten nyní shání finance zejména na pokrytí nákladů na asistenci, které výrazně prodražují sport vozíčkářů.

Veřejnost rozhodne

- V každém kraji se ve finále utkávají 4 projekty.
- Veřejnost může finančně přispívat od 9. prosince 2019 do 6. ledna 2020 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
- Každý region získá navíc od ČSOB 150 000 Kč.
- Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
- Minimální příspěvek veřejnosti nezbytný pro získání finanční podpory ČSOB je 5 000 Kč.
- 14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky