Na druhém místě se umístil projekt Jana Varhaníka ReklamovatCz, který nabízí bezplatnou právní pomoc při zamítnutí reklamace spotřebního zboží. Třetí místo obsadil Tomáš Tichánek s e-shopem PuzzlePizza.cz, kde si můžete sestavit pizzu dle svého přání.

Letošní projekty vycházely z reálných potřeb zákazníků

„Vítězný projekt už po několika měsících svého fungování ukázal svou životaschopnost a jen potvrdil současný trend, kdy se snažíme zbytečně nezatěžovat životní prostředí. Doufám, že podobné podnikatelské nápady budou přibývat, a to nejen v Praze," říká Jana Gerle, předsedkyně poroty z T-Mobile.

„Potěšilo mě, že letošní projekty vycházely z reálných potřeb zákazníků a začínajícím podnikatelům kromě nadšení a zdravých ambicí nechyběl ani selský rozum," dodává investorka a podnikatelka Margareta Křížová.

Do sedmého ročníku bylo přihlášeno 443 nápadů

Díky T-Mobile Rozjezdům se v minulosti na vlastní nohy postavili úspěšní pražští podnikatelé jako například Jiří Sládek (limonáda Cascara Fizz), Monika Hertlová (dětské kadeřnictví Funny Sassy) nebo Lenka Hrubá (výroba kokedam a aerárií Zahrada na niti).

Do sedmého ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy začínající podnikatelé přihlásili rekordních 443 nápadů. Pro vítěze jsou připraveny ceny ve výši přes 3 milióny korun. Regionální výherce může získat podporu za více než 100 000 korun, kromě peněz do začátku také služby, které start podnikání značně usnadní. Celostátní vítěz vyhrává Cenu poroty finanční odměna, balíček služeb a poradenství pro rozjezd podnikání spolu s regionálním vítězstvím tak dohromady dosahují zhruba 600 tisíc korun. Na vítěze veřejnosti, o němž rozhodne on-line hlasování, čeká také výrazná pomoc do začátku jeho podnikání.