Většina z nás touží po uznání. Pochvala za dobře odvedenou práci dokáže pohladit po duši i motivovat. Pokud o někom dokážeme říci, že si ho vážíme, oceníme tím jeho snahu a zároveň potvrdíme, že to, co dělá, má smysl.

Po uznání touží i podnikatelé a společnosti, kteří se každý den snaží uspokojovat potřeby svých zákazníků, jak nejlépe umí, a přitom dostát všem závazkům vůči svým zaměstnancům, dodavatelům, státu i širšímu okolí, kterého se svými aktivitami dotýkají. Přestože tyto firmy tvoří páteř naší ekonomiky, mnohdy jejich odpovědný přístup k podnikání připomíná boj s větrnými mlýny.

Ukázat jim, že v tomto boji nejsou osamoceni, a že vnímáte jejich poctivou práci, můžete nyní i vy. Nominujete je na ocenění Český Goodwill. Český Goodwill pomůže i vám ocenit podnikatele a společnosti, kterých si vážíte pro jejich morální kvality a etické jednání v podnikání.

Již samotná nominace je velkým oceněním

Každá vaše nominace dokáže firmu, které si vážíte, překvapit i potěšit. To potvrzují například slova Marie Jírů, majitelky společnosti Centrum andragogiky, která byla jednou z nominovaných v úvodním ročníku Český Goodwill 2013. V odpovědi na otázku jaké byly Vaše pocity, když jste se o své nominaci dozvěděla, Jírů uvádí: „Zprvu překvapení, později radost, že mám kolem sebe lidi, kteří vidí mojí práci a oceňují ji."

Příjemné překvapení a radost z dobře odvedené práce, které si někdo všiml. To jsou pocity, které spojují všechny účastníky premiérového Českého Goodwillu.

„Přestože jsme velmi pro-zákaznicky orientovaná společnost, velmi mě potěšilo, že si naše zákaznice dala s nominací práci. Lidé nám píšou o své spokojenosti s výrobky, dostáváme zpětnou vazbu, když pomůžeme vyřešit nějaké potíže, ale překvapilo mne, že se dá spokojenost vyjádřit i jinou cestou," říká Adéla Zrubecká, jednatelka společnosti Nobilis Tilia, která zvítězila v kategorii Inovace Českého Goodwillu 2013, a dodává: „Navíc Český Goodwill není jen o spokojenosti, ale o vnímání přesahu naší práce pro širší společnost. Letos slavíme 20 let působení na českém trhu a je pro nás velmi cenné vědět, že se nám daří náš záměr předávat."

Kromě pochvaly a hodnotných cen od partnerů projektu Český Goodwill čeká na nominované firmy také mediální podpora, která může pomoci rozvinout jejich odpovědné podnikání. Pokud také víte o někom, kdo si zaslouží vaše uznání, nominujte jej na ocenění Český Goodwill 2014.

Kdy a jak nominovat?

Český Goodwill 2014 navazuje na úspěšný úvodní ročník, který se konal v loňském roce. Celý projekt opět probíhá ve třech fázích. „Do 30. června 2014 mohou lidé prostřednictvím jednoduchého on-line formuláře na webu www.cesky-goodwill.cz nominovat podnikatele a společnosti ze svého okolí, kterých si váží," připomíná Markéta Nová, manažerka projektu, a doplňuje: „My v průběhu letních měsíců pak prověříme oprávněnost nominace a oslovíme nominované s výzvou k přijetí a potvrzení své nominace."

Ti, kteří ji potvrdí, budou zařazeni na finální seznam nominovaných. V závěrečné fázi od 1. do 30. září 2014 proběhne hlasování veřejnosti, které rozhodne o vítězi kategorie Osobnost Českého Goodwillu. Zároveň odborná porota složená ze zástupců partnerů projektu vybere vítěze ostatních kategorií. V říjnu budou vyhlášeny výsledky a předána ocenění Český Goodwill 2014.

Český Goodwill 2014 se koná pod záštitou Jaroslavy Jermanové, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Organizátorem projektu je česká poradenská skupina HPCG, mediálně jej podporují regionální Deník, multimediální projekt ZET skupiny Lagardère, Regie Radio Music, specializovaný server MMportal.cz a zpravodajsko-informační portál SkyPaper.

Znáte ve svém okolí někoho, koho si vážíte?• Máte obchodního partnera, který s vámi jedná na rovinu a platí vám vaše faktury včas?

• Znáte podnikatele či společnost, kteří jednají čestně, i když si tím snižují svou „konkurenční výhodu"?

• Máte zaměstnavatele, který oceňuje vaše pracovní nasazení a váží si vašeho přínosu firmě

• Máte šéfa, který nekáže vodu, aniž by sám pil víno?

• Máte ve vašem okolí podnikatele či společnost, kteří přispívají k rozvoji vaší obce (přispívají na provoz místní školky nebo jednotky dobrovolných hasičů,

• Znáte podnikatele nebo společnost, kteří drží slovo a můžete se na ně kdykoli spolehnout?

Pokud máte ve svém okolí někoho, koho si opravdu vážíte, nominujte jej na www.cesky-goodwill.cz.

Čtěte také: Vážené české firmy se opět dočkají ocenění