Dohromady si v této oblasti Prahy lokálně prospěšné projekty rozdělí přes 240 000 Kč. Banka ocenila tři nejúspěšnější uchazeče z tohoto regionu sumou 125 000 Kč. Veřejnost navíc přispěla částkou 117 955 Kč.

ČSOB pomáhá regionům¶
·         Program má dvě kola – jarní a podzimní.
·         Celkem získá finanční dar 60 projektů, čtyři v každém z 15 regionů.
·         Tři vybírá odborná porota, čtvrtému udělí tzv. divokou kartu veřejnost.
·         ČSOB přispěje částkou 2 250 000 Kč, veřejnost podle uvážení.
·         V jarní části banka a veřejnost rozdělí 4 235 111 Kč.
·         Celkem se přihlásilo 263 projektů.
·         Nejvíce – 209 000 Kč – získala záchrana kostela u Nových Domků u Rozvadova.
·         Od začátku programu bylo podpořeno již 350 projektů
·         Celkem se za 7 let vybralo 38 000 000 Kč.
www.csobpomaharegionum.cz

„Díky programu ČSOB pomáhá regionům motivujeme veřejnost, aby se aktivně zapojila do podpory a zlepšování kvality života ve svém nejbližším okolí. Opět se podařilo vybrat rekordní částku, tentokrát přesahující 4 miliony Kč, a způsobit tak možná malé, ale velmi důležité změny v českých krajích. Jako banka v nich máme silné zastoupení, i proto nám záleží na tom, aby se v nich všem žilo lépe,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Vozíčkáři vyrazí na kola

Sportovní klub vozíčkářů Praha s projektem Žijeme outdoorovými sporty. Tak jako Vy. získal od veřejnosti 91 055 Kč a banka mu navíc přispěla částkou 50 000 Kč. Cílem projektu je zajistit dostatek finančních zdrojů na sportovní akce pro vozíčkáře.

„Díky jarní sbírce ČSOB pomáhá regionům můžeme zorganizovat několik cyklistických akcí pro lidi s vážným hendikepem. Víme, že jízda na kole v přírodě pomáhá nejen k dobré fyzické kondici, ale hlavně dodává psychickou pohodu a životní energii všem účastníkům. Děkujeme ČSOB a veřejnosti za podporu,” říká Michaela Krunclová ze Sportovního klubu vozíčkářů.

Podle Michaely Krunclové hendikepovaným sport výrazně prodražuje nezbytná asistence. Asistenti totiž vykonávají fyzicky náročnou práci, protože musí přesouvat osoby i materiál, a navíc klubu věnují svůj volný čas. Na oplátku jim organizátoři výletů hradí náklady spojené s účastí na akcích.

Vozíčkáři navíc potřebují i speciální vybavení jako jsou kola či sedačky do lodí, které jim klub na sportovní události půjčuje.

Hrušková alej a divadlo seniorů

Na druhém místě se umístil spolek Toulcův dvůr s projektem Den stromů v Toulcově dvoře. Tomu veřejnost poslala 16 100 Kč a banka přidala dalších 40 000 Kč.

Tato tradičně komunitní akce pro širokou veřejnost se bude konat 18. října. Její součástí budou stanoviště s environmentálně výukovými a tvořivými aktivitami pro děti i dospělé a doprovodný program. Vše s tématem stromy.

Třetím nejúspěšnějším uchazečem je Centrum RoSa s projektem Seniorské divadlo RoSa (Romantická Satira). Veřejnost mu poslala 10 800 Kč a banka dalších 35 000 Kč.

Tento spolek organizuje již 3. ročník třídenního Festivalu seniorských divadel „Divadelní lázně”. Ten se koná vždy začátkem listopadu a na programu má divadelní představení, hudební a tanečního vystoupení, písňový recitál, autorské čtení, recitace básní a v neposlední řadě i besedy s divadelními tvůrci.