Developerské duo Penta Real Estate a bpd development společně buduje rezidenční areál Maison Ořechovka v Praze 6. Aktuální první etapa zahrnuje 60 bytů a čtyři střešní penthousy s výhledy na Ořechovku a Střešovice.

Ve viladomech podle návrhu ateliéru Qarta architektura vznikne dohromady 130 bytů. Celková investice do uzavřeného komplexu s recepcí přesáhne miliardu korun.

„Pro své projekty si vybíráme výjimečné pražské lokality. Je tedy přirozené, že místo jako Ořechovka si zaslouží kvalitní urbanistické řešení,“ zdůraznil Tomáš Laštovka, výkonný ředitel skupiny Penta Real Estate.

„Budovy jsme navrhovali v minimalizovaném objemu tak, abychom co nejlépe respektovali měřítko blízkého prostředí a aby se i samotné ztvárnění projektu nenásilně včlenilo do okolí,“ doplnil Jiří Řezák z Qarta architektura.

V Radlicích i Košířích

Komorní bytový projekt teď roste také poblíž původní vilové zástavby v Radlicích. Společnost Geosan Development tam buduje dva domy s celkem 31 byty.

„Projekt je umístěn v mírném svahu nad Radlickým údolím v místě, kde končí vilové domky a začíná les. V projektu proto převažují jižně orientované byty, které nabídnou výhledy do zeleně,“ říká Jiří Baloun z Geosan Development.

Na zeleň vsadila firma T.E v čerstvě zkolaudovaném projektu Sakura v Košířích. Pro bytový komplex, který vyrostl na místě vyhořelého plaveckého bazénu, jsou typické visuté zahrady. Developer si přizval ke spolupráci zahradní ateliér Flera a chlubí se tím, že celkem bude na domě a v přilehlém parku rozmístěno 32 tisíc rostlin, byť v aktuálním ročním období tomu u zkolaudované stavby zatím mnoho nasvědčuje.

Fotogalerie: Projekt Sakura

Těsně po kolaudaci je také Rezidence Červený dvůr ve Strašnicích. I její developer JRD se hodně orientuje na výstavbu takzvaných viladomů v tradičních rezidenčních čtvrtích, navíc patří k průkopníkům nízkoenergetického stavění na pražském trhu.

Projekty těchto developerů pravidelně bodují v tuzemských soutěžích o nejlepší novostavby. Jejich předností bývá lokalita, urbanistické a architektonické řešení, kvalita provedení a také úspěšnost na realitním trhu, byť ceny bytů v menších rezidenčních areálech bývají vyšší než u masových projektů.

Penta Real Estate je součástí investiční skupiny Penta, která je majitelem společnosti VLM vydávající Pražský deník.