Investici 150 milionů eur (zhruba 3,7 miliardy korun) si vyžádala stavba nového nákupního centra Galerie Harfa, které bylo otevřeno v Praze. Vysočanská Galerie Harfa má pronajímatelnou plochu 49.000 metrů čtverečních a funguje v ní 160 obchodů, čímž se zařadila mezi největší nákupní komplexy v Praze. Galerie Harfa je jediným obchodním centrem, které bylo letos v hlavním městě otevřeno.

Nedočkaví zákazníci

Už hodinu před otevřením se u hlavního vchodu do nákupního centra Galerie Harfa vytvořila fronta několika desítek nedočkavých zákazníků. V Galerii Harfa, jejímž hlavním nájemcem je hypermarket Interspar, jsou obchody se značkovou módou, sportovním oblečením a potřebami, obuví, koženými doplňky, potřebami pro domácnost. Některé prodejny v den otevření nabídly zákazníkům speciální slevy.

Přibyde Dinopark

Obchodní centrum nabízí také služby, například čistírnu, kadeřnictví, bankovní pobočku či výrobu klíčů. Pro návštěvníky jsou otevřeny i kavárny, restaurace, rychlé občerstvení a fitness centrum. Projektanti Galerie Harfa kladli velký důraz na zábavu návštěvníků, která podle odborníků v konkurenčním boji nákupních center bude hrát stále důležitější roli. Součástí centra je nejen vodní fontána, kluziště, ale příští rok na jaře bude na střeše areálu otevřen Dinopark.