Advent vrcholí a kromě nákupů vánočních dárků se většina domácností chystá také na nákup kapra. Při jeho pořizování sáhne většina lidí do kapsy o něco hlouběji než loni. „Léto nebylo příznivé. A to nejenom vysokými teplotami a absencí deště. Velké škody napáchali i rybožraví predátoři kormorán, vydra a norek,“ vysvětluje ředitel Rybářství Chlumec nad Cidlinou Ladislav Vacek. Navíc vzrostla i cena obilí, kterým jsou ryby přikrmované.

close Průměrné ceny kaprů v Praze. info Zdroj: Deník zoom_in Řada chovatelů proto přistoupila ke zdražení o pět až deset procent. Kilo kapra se tak letos dá běžně pořídit za sto korun, někteří prodejci si ale účtují i méně než devadesát. Tak je tomu například v Praze na Tylově náměstí, kde je k sehnání za 89 korun.

Ovšem pozor. Někde si totiž prodejci k ceně navíc připočítávají i padesát korun za zabití, vyvržení a zbavení šupin. Nákup vás tak reálně může vyjít výrazně dráž.

V počtu stánků vede Praha 4

Kvalita prodeje ryb se u nás v poslední době výrazně zlepšila. Pryč jsou doby, kdy musel mít člověk oči na stopkách, aby nebyl ošizen. „Zákazníci požadují kvalitní rybu, se kterou je správně zacházeno. Prodejci zároveň chtějí, aby se k nim zákazníci vraceli,“ vysvětlil pro Deník Zbyněk Semerád, ředitel státní veterinární správy (SVS).

V Praze je letos nahlášeno 250 stánků s rybami, po celém Česku jich je 2400. Pokud vás zajímá, kde se nachází nejbližší prodejní stánek od vašeho bydliště, stačí se podívat na web SVS. Nejhustší síť prodejen je letos na Praze 4, kde je možné narazit na 32 vánočních stánků. Na druhém místě je Praha 8 s 18 stánky.

I přes zlepšující se situaci na trhu s kapry, není vůbec od věci, být při nákupu obezřetní. SVS minulý rok uložila „jen“ 22 pokut za celkem 50 tisíc. Převládaly přitom závady administrativního charakteru. „Stalo se ale i to, že ryba vypadla z kádě a pracovník ji zvedl ze země za očnice, což jsme řešili správním řízením,“ dodává Kateřina Březinová z SVS.

Na co konkrétně si tedy při kupování vánočního kapra dát pozor? Leccos napoví už samotný prodejní stánek. Měl by být čistý a opatřený nádobami na odpadky. Právě s tím ovšem bývají prodejci nezřídka na štíru. „Nejčastěji se setkáváme s nedostatečnou hygienou, pracovní deska bývá hodně opotřebovaná. Někdy dochází k nesprávné manipulaci s rybami,“ popisuje klasické chyby stánkařů Březinová.

Povinnou součástí výbavy každého prodejce musí být nože, palička na omračování ryb a stěrky. Povinný je dostatečný přívod pitné vody k omývání pracovního pultu a odvod odpadní vody do kanalizace.

Kapra je také dobré vybírat tam, kde mají kádě s méně rybami. „Kádě bývají někdy přeplněné, a ryby proto nemají dostatek pohybu. To okamžitě doporučujeme přesunutí do více kádí či zboží urychleně prodat, jinak můžeme nařídit i ukončení prodeje,“ dodává Březinová.

Za žádných okolností samozřejmě neberte kousky, které plavou břichem vzhůru, nebo leží na boku. Ty by měl sám prodejce ihned z prodeje stáhnout.

Pozor na triky při vážení

Nejbedlivěji je dobré si počínat při vážení ryby. Kousky ledu na váze nebo prodejce jemně se o ni opírající mohou zboží prodražit i o několik desítek korun. Ideální váha kapra je podle odborníků kolem dvou kilogramů. Hitem posledních let jsou Omega3kapr a Třeboňský kapr. Maso prvního zmíněného musí obsahovat větší množství prospěšných mastných kyselin, což SVS kontroluje.

Pokud prodejce používá chráněnou známku zeměpisného označení, například Třeboňský kapr, musí mít u sebe příslušný certifikát a doložit, že zákazník není klamán. Pokud si o štědrovečerní večeři chcete pochutnat právě na Třeboňském kaprovi a nevíte, kde se v Praze prodává, podívejte se na internetové stránky Rybářství Třeboň, kde najdete přehledný a podrobný seznam prodejen.