Přízemí, suterén, i prostorná terasa ve vnitrobloku, na které lze navíc v létě, na rozdíl od mnoha jiných pražských podniků, sedět i po desáté večerní. To je nedávno otevřená Šenkovna. Provozuje ji mladý a zapálený milovník vína Miroslav Růžička.

„S podnikáním jsem začínal prodejem trdelníků, ale stal se z toho velký byznys, trdelníky jsou dnes na každém rohu a víc než o spokojeného zákazníka jde o peníze, přestalo mě to bavit. Víno je úplně jiný svět," říká k tomu, co ho přivedlo otevřít restauraci, ve které k polednímu menu (cenově v dané lokalitě velmi přijatelnému polévka stojí 25 korun, hlavní chod je od 88 korun) nalévají běžně vybrané víno.

„Ale není to jen o poledních menu, na dobré víno a jídlo se lze zastavit kdykoli. Chystáme i řadu speciálních akcí," zve Růžička.

Názor Deníku: Restaurant tak příhodně umístěný, že je snadné zastavit se po práci jen tak na skok. A nakonec zůstat po celý večer.

Více o ŠenkovněV Šenkovně mají hosté na výběr více než 60 druhů vín z celého světa. Od moravského sudového vína J. Baláže, pozdních sběrů od pánů Spěváka nebo Tetura z Velkých Bílovic nebo vinařství Spielberg z Archlebova, po italské Brunello di Montalcino. A pro silnější povahy je tu i pravá Poněšická pálenka.

K tomu vaří šéfkuchař Jan Paprštein, mezi jehož speciality patří především domácí produkty: škvarková pomazánka, kachní paštika, utopenci nebo sýrová pomazánka. Sýry ze své rodinné farmy dodává pan Kopecký z Hatí u Kutné Hory. Za zmínku stojí také uzeniny od mistrů uzenářů, pana Nováka z Pavlic u Znojma a pana Leoše Holuba z Červeného hrádku.

Restaurace každý týden připravuje speciální večerní menu, k polednímu (od pondělí do pátku) pak hostům jako pozornost nabízí deci vína. 
Kde restauraci najdete? Sokolská 60, Praha 2, 128 00. Telefon do restaurace: 607 888 836.