Proslulá restaurace Hard Rock Cafe bude mít svou pobočku v Praze. Informaci přinesl jako první server idnes.cz.

„Restaurace bude ze sítě Hard Rock Cafe největší v Evropě. Bude mít tři patra a celkovou kapacitu šest set míst,“ prozradila Deníku Petra Slaná z pražské pobočky společnosti.

Otevření je plánováno na únor příštího roku. Restauraci Pražané naleznou v domě u Rotta na Malém náměstí na Starém Městě. Do té doby mohou na stejném místě navštívit obchod, kde lze zakoupit nejrůznější upomínkové předměty.

Interiér Hard Rock Cafe a jeho výzdoba se nebude lišit od ostatních poboček ve světě – i v Praze návštěvníci spatří osobní předměty slavných rockových hvězd. „Zatím nevíme, jaké předměty to konkrétně budou. Jedná se ale všude o stejný koncept, na zdech tedy budou kytary, oblečení a podobně,“ dodává Slaná.

Hard Rock Cafe provozuje téměř 140 restaurací ve více než 50 zemích. Ta první vznikla v roce 1971 nedaleko Hyde Parku v Londýně. V roce 1979 pak restaurace získala první cenný předmět, když ji svou kytarou obdaroval Eric Clapton. V současné době už sbírka činí přes sedmdesát tisíc předmětů, které jsou rozmisťovány do jednotlivých podniků. Posledním evropským městem, ve kterém Hard Rock Cafe zřídilo svou pobočku, byla Bukurešť.