Retail centrum, jehož výstavbu u křižovatky ulice Mělnická a Zahradní plánuje developerská společnost UDI Group, nabídne celkem 3700 metrů čtverečních prodejních ploch. Ty budou rozčleněny do několika menších prodejen. Hlavním nájemcem centra by se měl stát, jak je u podobných areálů zvykem, supermarket. Nedílnou součástí projektu pak bude i relevantní počet parkovacích míst.

„Developerská společnost UDI Group, působící kromě Česka, odkud pochází, také v Maďarsku, Polsku, Srbsku a od loňského roku i v Latinské Americe, má dlouholeté zkušenosti ve všech segmentech výstavby. Staví bytové projekty, kanceláře, průmyslové nemovitosti a samozřejmě také obchodní centra,” přiblížila aktivity společnosti Marcela Fialková, ředitelka strategie UDI Group.

Výstavba líbeznického retail centra je podle ní pro developerskou skupinu zajímavou příležitostí, díky níž se obyvatelům obce o zhruba třech tisících obyvatel výrazně rozšíří aktuální nabídka obchodů a služeb. Celková investice do projektu se odhaduje na sto milionů korun.

Záměr nesmí vést k likvidaci místních živnostníků

UDI Group si už s individuálními vlastníky smlouvami pojistila pozemky pro výstavbu, díky čemuž bude možné na projektu pracovat bez toho, že by bylo nutné, aby po dobu přípravy stavby a jejího projednávání v pozemcích vázala své vlastní investiční prostředky.

close Plán obchodního centra a jeho umístění. info Zdroj: UDI Group zoom_in Plán obchodního centra a jeho umístění.

Obec realizaci retail parku jako takového podporuje, jak potvrdil starosta Líbeznic Jan Havlíček. „Retail park má vzniknout na pozemcích, které jsou k tomu podle územního plánu určeny. S námi byl ale záměr v minulosti komunikován pouze v obecné rovině, bez bližších podrobností. Proto se nyní budeme chtít bavit nejen o architektonické podobě centra, ale také o skladbě obchodů, která nesmí vést k likvidaci živnostníků podnikajících v obci,” uvedl Havlíček.

Podle Fialkové se o konkrétních nájemcích a značkách, kteří budou v parku sídlit, bude teprve rozhodovat.

Obec Líbeznice, kterou od severní hranice Prahy dělí jen pár kilometrů, se v posledních letech dočkala výrazné proměny, jež s sebou přinesla i významné zvýšení počtu obyvatel – za uplynulé desetiletí stoupl počet rezidentů z 2091 na 2760.

Otevření je plánováno na konec příštího roku

Nebudují se tu ale pouze rodinné či bytové domy. Postavena byla nová základní a umělecká škola, sportovní a kulturní centrum, rekonstrukcí prošla budova polikliniky, radnice a Domu služeb. Další přírůstek na mapě obce – nový retail park se supermarketem - by se obyvatelům Líbeznic a spádové oblasti mohl otevřít v závěru příštího roku.