Na straně nájemce, který se do nově dokončeného objektu přesunul z nedalekého komplexu Gemini, stála mezinárodní poradenská společnost BNP Paribas Real Estate. Té se podařilo vyjednat nejvýhodnější možné podmínky na současném trhu, konkrétně v rámci oblasti Prahy 4-Pankrác, která trpí převisem poptávky nad nabídkou.

"Na základě výběrového řízení bylo před dvěma lety ze strany Unipetrolu předloženo jasné zadání na výběr potenciálního vhodného objektu třídy A na území města Prahy, který by odpovídal plánovaným expanzním záměrům klienta," líčí Lena Popová z oddělení pronájmu kanceláří v BNP Paribas Real Estate.

"Z pěti předvybraných moderních objektů byla konečnou volbou společnosti Unipetrol kancelářská budova Main Point Pankrác, která mimo jiné nabídla nejvýhodnější nájemní podmínky. Dále splnila požadavek klienta na nadprůměrný počet parkovacích stání a v neposlední řadě uspěla díky své nízkoenergetické náročnosti a environmentálnímu charakteru budovy," dodává.

Expanze v budově? Neexistuje

Z Pankráce se nájemci stěhují jen výjimečně. Pro řadu byznysových sektorů jde o prioritní kancelářskou destinaci v Praze. I proto je řada projektů předpronajata krátce po oznámení stavebního záměru. Odvrácenou stranou této popularity je, že pro nájemce je málokdy možná expanze v rámci jedné budovy. V případě, že se chce firma významněji zvětšit, je zpravidla nucena hledat jiný kancelářský komplex.

"Největší výzvou byl požadavek na dostatečný počet parkovacích míst vzhledem na navazující aktivity klienta ve všech regionech České republiky. Mimo jiné se ukazuje, že bike nebo car sharing může být atraktivní pouze pro část nájemců na trhu. Ostatní stále preferují kombinaci perfektní dostupnosti veřejnou dopravou a stálých parkovacích míst. Požadavek jednoho parkovacího stání na 50 metrů pronájmu není na trhu nic neobvyklého," doplňuje Popová.

Main Point Pankrác svým hmotovým řešením a výškou 10 pater navazuje spíše na nižší budovy na Pankrácké pláni, jako jsou Arkády, City Point nebo City Green Court. Developerská společnost PSJ Invest budovu o 24 500 m2 pronajímatelných kancelářských a obchodních ploch od počátku koncipovala jako nízkoenergetickou s ambicí získat certifikát LEED v nejvyšším stupni Platinum. Je totiž první budovou svého druhu na světě, která je schopna pohlcovat smog a snižovat emise v ovzduší.