Moderní technologie WPC, tedy různobarevná prkna z ní, která použijete na terasu, balkóny, ochozy nebo ploty, jsou už na tak dokonalé úrovni, že na pohled nepoznáte, zda se díváte na přírodní dřevo nebo WPC.

Ekologické a přitom snadno se udržuje

Prkna jsou vyrobena z kompozitu ve složení 60 procent dřeva a zbylých 40 procent kvalitních polymerů. Není nutné je natírat či olejovat, brousit i jinak složitě ošetřovat. A co dělat při běžném znečištění? Stačí je jednoduše omýt mýdlovou vodou.

Pokud čistě náhodou WPC podlahu poškrábete, nic se neděje, protože jsou tato prkna plně probarvená a není tedy vidět žádný jiný odstín. Dá se to navíc i snadno opravit.

Profily jsou vyráběny například v barvě dřeva: cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox a eben, či bílé barvě latte. Povrch může být opatřen drážkováním nebo výraznou texturou, sehnat lze na trhu i prkna hladká s protiskluzovým povrchem a s přirozeným vzhledem dřeva.

Příjemná chůze

Chůze po podlaze z WPC je nanejvýš příjemná. Prkna jsou totiž dokonale hladká a až sametově jemná na dotek. Důležité je, že ani pokud na ně pálí sluníčko, nebývají rozpálené.

Mají rovněž protiskluzovou broušenou texturu. Za mokra tedy nehrozí uklouznutí. Pro zajímavost polymery, které materiál obsahuje, vodu přirozeně odpuzují.

Instalaci zvládnete i sami

Jednoduchou terasu může navíc váš tesař nebo domácí kutil zvládnout i sám. Prkna se montují na rošty pomocí skrytých klipů. Tyto nosiče lze položit na původní podklad jako je například stará dlažba či beton.

Výsledná výška se pak dá měnit podložkami, jimiž lze vyrovnávat nerovnosti nebo upravovat sklon. Prkna se rovněž snadno řežou a je možné je dokonce i po nahřátí ohýbat. Díky klipům se dá podlaha i snadno rozebrat.

close Ilustrační foto. zoom_in