„Jsme odhodláni změnit způsob, jakým podnikáme v Praze, a proto jsme jako první krok zavedli předem stanovenou cenu, abychom přinesli ještě větší transparentnost téměř 300 000 uživatelům, kteří se každodenně spoléhají na naše služby," řekl generální manažer Uberu pro Česko a Slovensko Tomáš Peťovský.

Novinky v aplikaci 

Cena, kterou zákazníci uvidí, bude zahrnovat i vzdálenost do cíle jízdy a odhad jejího trvání či např.  dynamické ceny a různé speciální akce. Navýšení ceny v důsledku vysoké poptávky bude muset potvrdit sám zákazník. Aplikace bude schopná se přizpůsobit požadavkům zákazníka, např. pokud bude chtít změnit cíl či přidat zastávku. Aplikace pak upraví výslednou cenu.

Taxikáři považují alternativní přepravce za nekalou konkurenci a v minulosti proti tomu uspořádali několik protestů. Uber už se také setkal s premiérem v demisi Andrejem Babišem a přislíbil mu, že v Česku zažádá o živnostenský list a jeho řidiči budou mít licenci. Sdružení českých taxikářů požaduje, aby alternativní přepravci Uber a Taxify přerušili v Česku provoz svých aplikací do doby, než budou jejich řidiči splňovat požadavky zákona.

Uber by měl do konce března uzavřít s vládou memorandum a do konce dubna podepsat s finanční správou protokol o vykazování tržeb. Zástupci Taxify také Babišovi navrhli zjednodušení zkoušek pro získání licencí v taxislužbě.