„Napsali jsme Uberu dopis, aby podnikal podle našich zákonů. Podporujeme tyto nové technologie, ale Uber musí podnikat podle našich zákonů. Budeme s firmou jednat, aby zregulovala podnikání u nás," řekl dnes Babiš. Odmítl také spekulace, že by vyzval Uber k odchodu z ČR pokud by se nepřizpůsobil českým zákonům. 

„Připomínky, které vznesl pan premiér, bereme velmi vážně. Naším cílem je i nadále spolupracovat s vládou České republiky a dalšími zúčastněnými stranami, abychom našli to nejlepší řešení pro tisíce cestujících, řidičů i pro město," řekl generální ředitel Uberu pro střední a východní Evropu Alexei Stakh.

Dodržujte české zákony, vzkazuje premiér a primátorka 

Firma se chce spojit s premiérem co nejdříve a bude se chtít domluvit na konkrétním termínu a formě dialogu. Premiér Babiš a pražská primátorka Adriana Krnáčová poslali dopis řediteli Uberu Khosrowshahimu. Vyzývají v něm firmu, aby dodržovala české zákony.

V Praze včera protestovaly desítky taxikářů proti službám typu Uber či Taxify. Taxikáři tvrdí, že tyto služby představují nekalou konkurencí. Taxikáři požadují rychlé řešení situace. Ministr v demisi Dan Ťok slibuje novelu zákona, ale části taxikářů se to nelíbí. Samotná novela by měla být hotova asi za rok.