United Airlines, které jsou podle počtu cestujících čtvrtou největší aerolinkou na světě, na linku nasazují Boeing 767-300 ve verzi pro 214 cestujících. (Třicet sedadel ve třídě United Polaris Business, která lze sklopit do zcela vodorovné polohy, 49 míst v cestovní třídě United Economy Plus a 135 míst v cestovní třídě United Economy). Na první let nasadily United do Prahy 28 let staré letadlo. Po 7 hodinách a 34 minutách letu přistálo letadlo v 8:20 na Letišti Václava Havla Praha.

Letový řád
UA188 Newark (EWR) 18:05 odlet → Praha (PRG) 8:25 (+1) přílet
UA187 Prague (PRG) 10:10 odlet → Newark (EWR) 13:30 přílet

Nová linka je zatím plánována do 4. října, pak bude provoz přerušen. Podle odhadů letiště by mohlo linku využít v obou směrech přibližně 43 tisíc cestujících za rok. „Nové přímé letecké spojení United Airlines mezi Prahou a letištěm Newark v New Yorku je již devátou dálkovou linkou, která byla za posledních pět let otevřena z Letiště Václava Havla Praha. Linka posílí přepravní kapacity zejména do oblasti východního pobřeží USA, kde dlouhodobě sledujeme vysokou poptávku a umožní tak další nárůst počtu odbavených cestujících na dálkových linkách. Ten už v loňském roce meziročně vzrostl o 24 %,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Linka do Newarku byla v případě United překvapením, dlouhodobě se mluví hlavně o lince stejné společnosti do Chicaga, kde mají United i hlavní sídlo. Americké aerolinky letos rozšířily nabídku destinací v Evropě ještě o Neapol a Amsterdam.

Kromě United létají už od května do Prahy Delta Air Lines z letiště JFK v New Yorku. Ale kratší cesta na Manhattan je z Newarku. Do Filadelfie druhý rok létají American Airlines. Kromě přímého spojení s Newarkem znamená nová linka možnost přestupu do dalších destinací United - nejen v USA, ale i Mexiku, Kanadě či Karibiku.