Terminál v Průběžné ulici bude sloužit k přestupu mezi MHD (tramvaje, autobusy) a vlaky. „Na nástupištích v současnosti probíhají dokončovací práce, pokládají se poslední metry dlažby a instaluje se informační systém. Pod stanicí probíhá intenzivní výstavba nové tramvajové a autobusové zastávky Nádraží Zahradní Město,“ uvedl ve své zprávě ROPID.

Zastávka MHD bude pod mostem s přímým přístupem na vlaková nástupiště. V podjezdu navíc naleznou cestující čekárnu a odbavovací prostory. Auta v rozšířeném podjezdu dostanou samostatné pruhy a nebudou tak překážet vozidlům MHD.

Opravuje se tramvajová trať a staví se nová komunikace

Nový terminál na Zahradním Městě je součástí budovaného úseku 4. koridoru od jižních portálů Vinohradského tunelu do Hostivaře. Stavba Správy železnic probíhá od června 2018 a vyžádá si přes pět miliard korun.

Už v prosinci se cestujícím otevřela nová zastávka Eden, kompletní rekonstrukcí prochází i nádraží Vršovice, kde byl před nedávnem otevřen podchod do Nuslí.

V souvislosti s novým přestupním terminálem se opravuje také tramvajová trať a staví nová komunikace. V prostoru za čerpací stanicí pak vzniká nová tramvajová smyčka, kde bude ukončena část spojů linky číslo 22.