Kromě rodiny pak zná už snad jen restauraci. Je totiž šéfkuchařem a spolumajitelem podniku pro něho s příznačným názvem.

Ten podnik se jmenuje Mlsná kavka.

Ten chlapík se jmenuje Filip Kavka Smiggels.

Jedno příjmení si dovezl z holandského domova, druhé převzal po manželce.

Jeho životním směrem je vegetariánství. A jeho restaurace je vegetariánská. Leží kousek od „autobusáku“ Florenc.

Filipova Mlsná kavka je vyloženě jedinou vegetariánskou restaurací, která se zapojila do dalšího festivalu. Ten je na samém startu a za jejím organizátorstvím je společnost alakarte.cz Pavla Suchánka. Festival směřuje do sedmi pražských restaurací, kde nabízejí tříchodové vegetariánské menu za jednotnou cenu 290 korun.

Festival se jmenuje Vegetfest potrvá od 27. února do 28. března.

Přitom o vzniku festivalu dlouho nebylo jasno. Potvrzuje to ředitel společnosti alakarte.cz Pavel Suchánek. „Po masopustním festivalu, který byl příznačný zabíjačkovými pochoutkami, přichází období velikonočního půstu. Původně jsme nechtěli po masopustním festivalu hned pořádat další. Když nás napadlo vegetariánství, nejprve jsme to zamítli. Říkali jsme si, že restaurace nebudou mít zájem, lidé nebudou mít zájem. Pak nás ale ta myšlenka chytla a nadchla,“ říká Pavel Suchánek.

Vegetfestu se zúčastní restaurace, kde na jídelním lístku se běžně objevují masové pokrmy.

Zmíněná Mlsná kavka tak například ve festivalovém menu nabízí pastiňákovou polévku, liškový koláč s kapučínem z černého kořena a domácí dýňovo-citronový sorbet.

Třeba v restauraci Fludium, která je pravidelnou festivalovou restaurací, je možné zase okusit polévku – krém z pečeného celeru se sušenými houbami a taštičky z nudlového těsta plněné čerstvým sýrem se zeleninou a restovanými houbami.

Bezesporu lákavou nabídku představuje festivalové menu v restauraci Dahab. „Je to marocká krémová polévka z karotky, pomeranče, zázvoru s nudličkami manioku. Jako hlavní chod tu servírují kuskus s moghrabieh (upravený na způsob těstoviny) a šalotkami s tomatovým reliši, andaluský rajčatový krém s řeřichou a domácí sušené fleisch tomaty,“ nastiňuje exotickou kuchyni restaurace Pavel Suchánek.

Festivalu se lze zúčastnit prostřednictvím rezervace na webových stránkách www.alakarte.cz. Do Vegetfestu jsou zapojeny restaurace: Amade Restaurant, Dahab, Fluidum Restaurant, Indian Jewel, Le Papillon, Mlsná kavka a Renommé Restaurant.

„Předsudek, že vegetariánská strava je nudná, možná vznikl u kuchařů, kteří si nevěděli rady,“ říká pan Filip. Přiznává však, že když se před dvaceti lety stal v holandském Haagu, kde bydlel, vegetariánem, bylo to dáno studentským způsobem života. „Vegetariánství bylo etickou věcí. No a nyní je to prostě i respekt vůči zvířatům, vůči tomuto světu,“ říká pan Filip. Tenhle styl života mu vyhovuje. „Mnozí říkají, že kdo je vegetarián, nemá sílu, je unavený. Tohle odmítám, musíte ale jíst kvalitně,“ říká.

Obslouží vás duševně nemocní

V Česku se chtěl tenhle mladý štíhlý muž s melíry před lety vrhnout na projekt revitalizace kolonie Buďánka. Tenhle projekt ale ze světa zmizel dříve, než se stačil rozjet. V Česku, kam pana Filipa Kavku Smiggelse dovedla manželka, která toužila po návratu do Česka, byl kuchařem v restauraci Albio, pracoval v organizaci Green Doors (občanské sdružení Green Doors je nestátní, nezisková organizace, která se zabývá pracovní a sociální rehabilitací lidí, kteří onemocněli schizofrenií - pozn. red.), měl cateringovou firmu. Chvíli byl také na mateřské dovolené. Jenže láska k restauraci ho nakonec dovedla až do současných prostor. Mlsná kavka je otevřená rok a půl. Filip je spolumajitelem, tím druhým je organizace Green Doors.

A právě v Mlsné kavce obsluhují duševně nemocní. „Naše společnost má u těchto lidí volbu. Buď blázinec a prášky, nebo prášky, ale ve společnosti lidí. Práci vidím jako spojku, která tyhle lidi dokáže svým způsobem začlenit do společnosti,“ dodal Filip Kavka Smiggels.