"PPF Real Estate touto akvizicí rozšířil své portfolio nemovitostí o další významný objekt a má aktuálně ve svém portfoliu 26 projektů," uvedla mluvčí skupiny PPF Zuzana Midgalová.

Pinkasův palác se nachází v těsné blízkosti Karlova mostu s výhledem na nejstarší část Prahy. Dům byl vybudován na místě starší zástavby jako raně barokní novostavba ve 2. polovině 17. století, následně byl rozšířen v době klasicismu, kdy získal čistě obytnou funkci. Od roku 1815 do roku 1908 patřil dům rodině Pinkasů. První zmínka o objektu pochází už z roku 1516.

Dlouho na něj nebyl hezký pohled. Jeho střechu zakrývala modrá plachta, která kazila panorama Pražského hradu. V roce 2014 ovšem započala rekonstrukce této památky pod vedením architektů ze studia TAK. Archeologové nalezli ve sklepích dva pilíře románského Juditina mostu.

Stav opravované památky se zhoršil po povodních v roce 2013. V současné době rekonstrukce objektu pokračuje. V Pinkasově paláci projektanti dle schválené dokumentace navrhli deset luxusních bytů a kromě zmíněného muzea i vinotéku a další nebytové prostory. Předpokládané náklady na dokončení jsou 101,4 milionu korun, uvedla společnost Gaute. 

PPF Real Estate je součástí investiční skupiny PPF a spravuje aktiva ve výši dvě miliardy eur. Působí na evropském a ruském realitním trhu a jejím cílem je správa a zhodnocování nemovitostí a také vyhledávání nových investičních příležitostí v oblasti realit.