Porota ji v aktuálním ročníku 2021 přiřkla v kategorii Letectví, vodní doprava a železnice nejvyšší příčku Gold. Slavnostní předání ceny proběhne v únoru nadcházejícího roku.

Mezi tradicí a modernou

„Zdá se, že z T3 Coupé se pomalu stává celebrita a ikona pražské městské hromadné dopravy. Krásný design a řada ocenění mají v konečném důsledku pozitivní dopad na její využívání,“ uvedl člen představenstva DPP Jan Šurovský.

T3 Coupé získala už loni i Red Dot Design Award. Podle poroty německé soutěže se designérům povedla nová, inteligentní interpretace historického vozidla, čímž vytvořili most mezi tradicí a inovativním designem.

Lze si ji pronajmout

Tramvaj T3 Coupé vznikla před dvěma lety, do pražských ulic poprvé vyjela 24. října 2018. Vozidlo si lze u DPP pronajmout. I proto má místo někdejšího stanoviště průvodčího bar. Podlaha je dřevěná a připomíná lodní palubu, čímž souzní s námořnickou modří karosérie.

Nejtěžší na celé přestavbě staré tramvaje T3, jejíž vnější vzhled navrhl na přelomu 50. a 60. let František Kardaus, bylo údajně sehnat skla na okrajové části střechy. V tuzemsku se nakonec našla jediná firma, která otvory naskenovala, samotná výroba pak probíhala v Turecku.

Za uplynulé dva roky tramvaj absolvovala více než 400 jízd a přepravila přes 6 000 lidí.