Podle Zíky se daří Barrandov Studiu pokračovat v úspěšných výsledcích z předloňského roku. Zahraniční filmové produkce mají o barrandovská studia zájem a podle dřívějšího vyjádření mluvčího jsou ateliéry rezervovány na celý letošní rok.

Ateliéry se budou rozšiřovat 

Největší podíl na loňské obsazenosti ateliérů měly podle mluvčího především televizní projekty Knightfall pro History Channel, životopisný seriál Genius v produkci National Geographic Channel a historický seriál Britannia pro Sky.

V nejbližší době zahájí na Barrandově provoz nové rekvizitárny a kostymérny, které nabídnou 1750 metrů čtverečních variabilního prostoru. Rozšiřováním prostor se společnost podle mluvčího snaží vyjít vstříc poptávce filmových produkcí.

V ateliérech se natočilo přes 2500 filmů 

Česko vždy lákalo zahraniční produkce zejména historickým prostředím. Po prvotním porevolučním zájmu ale nastal propad a filmaři využívali možnosti jiných zemí, které nabízely filmové pobídky. Po jejich zavedení se zahraniční štáby do Česka vrátily a zaměstnávají tu tisíce lidí. V posledních dvou letech stát dal na pobídky vždy 800 milionů korun, do ČR přinesly investice za 4,5 miliardy korun, což je největší částka za posledních 12 let.

Vlastníkem Barrandov Studio je společnost Moravia Steel náležící podnikateli Tomáši Chrenkovi. Za 80 let existence ateliérů se v nich natočilo přes 2500 českých a zahraničních filmů.

Čtěte také: Originální filmové klapky představuje podvacáté výstava v Senátu