Jak jistě víte, v letošním roce se do hubnutí s Deníkem veřejně pustil režisér Tomáš Magnusek a zpěvačka Ilona Csáková. Oběma se podařilo zhubnout několik kilogramů. Stejně tak jsme vám přinášeli příběhy čtenářů a jejich úspěchů. Je vás opravdu hodně, kterým se podařilo shodit na váze a nás to velmi těší.

Mezi nejúspěšnější čtenáře, kterým se v letošním roce podařilo zhubnout, patří například paní Hana Klacková z Nymburka, která má dole 13 kilogramů. Hubne, přestože jako proavačka v potravinách to má blízko k lákadlům. Paní Olga Vorlová z Kladna zhubla o 10 kilogramů a paní ing. Stanislava Králová z Prahy shodila 8 kilogramů…

Absolutními středočeskými rekordmankami jsou paní Věra Kučerová z Nymburka a paní Krista Erbová ze Slaného, obě s úbytkem 17 kilogramů. Nejtěžším čtenář, který se zapojil, je z Prahy, začínal hubnout koncem listpopadu, kdy měl 175 kilogramů. Na Mikuláše měl 169 kilogramů a stále hubne.

Ani v příštím roce nebudeme zahálet a nadále budeme jezdit do ordinace, kterou nám každý čtvrtek zapůjčuje Poliklinika Praha-Italská. Ordinuje tam jednou týdně MUDr. Leoš Středa z 1. lékařské fakulty nebo někdo z jeho spolupracovníků. Jestliže jste se ještě neodhodlali začít se svou nadváhou či obezitou něco dělat, právě konec roku může být nejlepším časem pro takové předsevzetí.

Zpěvačka Ilona Csáková zhubla příkladně

close Doktor Leoš Středa a zpěvačka Ilona Csáková. zoom_in V posledních týdnech je plný bulvár informací o tom, že zpěvačka zhubla. Pod dohledem MUDr. Leoše Středy začala hubnout v polovině dubna. Od té doby shodila celkem téměř deset kilogramů. Její BMI se od září pohybuje na hodnotě 24, což znamená normální váhu. Spousta lidí se u zpěvačky inspirovala, převážně mladé maminky po porodu, které se chtějí zbavit přebytečných kilogramů.

Ilona Csáková je neustále zahrnována dotazy a nestačí na všechny odpovídat. Proto odkazuje na facebookové stránky doktora Středy, kde se s dietou mohou seznámit i ostatní. Podrobnosti jsou i na webu www.nadvaha.cz.

Ilona Csáková je velký milovník zdravé stravy, a proto se bílkovinné diety obávala. Především toho, zda nemůže mít nějaké dopady na zdraví. U diety StředaForm nejde o zvyšování přísunu bílkovin, ale hlavně o minimální příjem sacharidů. Dbá se především na dostatečné množství pozitivně působící vlákniny. Ta pomáhá potlačit pocit hladu a působí velmi blahodárně na trávicí trakt.

Zpěvačka Ilona Csáková s sebou v kabelce neustále nosí tablety StředaLife, které si dává hlavně během cestování, kdy není možnost se pořádně a v klidu najíst. Namísto cukru používá stévii. Ví také, že pohyb je při redukční kúře velmi důležitý, a proto pravidelně cvičí pilates.

Tomáš Magnusek a hubnutí

Pan režisér se do hubnutí pustil na jaře, stejně jako Ilona Csáková. Začínal na váze 146 kilogramů a nyní má dole 10 kilogramů a váží tedy 136 kilogramů. Vypadá to jako dobrý úspěch. Jeho kamarádi, kteří ho dlouho neviděli, ho chválí.

Pan doktor Středa z něj má také radost, i když v září na tom byl ještě o trochu lépe. Měl dokonce jenom 134 kilogramů. Potom ale začal s natáčením seriálu Stopy života podle scénáře Jana Cimického a mlsal. Režisér má totiž zlozvyk zahánět pracovní stres jídlem a dává si také sladké. Vánočních svátků se ani tolik nebojí, protože nemá rád bramborový salát, ani vánoční cukroví.

Tomáš Magnusek si přes Vánoce dá měsíční dietní pauzu a Ilona Csáková je v období fixace. Znamená to, že učí své tělo, aby si na nově nabytou váhu zvyklo jako na svoji vlastní a nemělo tendenci se vracet k původní nadváze. Fixační fáze je součástí diety StředaForm a postupně se jí učí všichni ti, kteří ordinací na hubnutí prošli.

Pan režisér i zpěvačka se do hubnutí chtějí pustit znovu poté, co se pan doktor vrátí z Filipín, tedy v polovině února. Pan režisér to určitě ještě potřebuje. Ilona Csáková má už sice váhu v normě, ale jako každá žena, i ona chce mít ještě trochu kilogramů dole „do foroty".

Máte kila navíc? Chcete hubnout? Poraďte se s odborníkem nebo se přidejte k těm, kteří hubnou s námi, a podělte se s ostatními čtenáři o zkušenosti. Napište na email: hubnetesdoktorem@denik.cz.