Ve středních Čechách je podle specializovaného pivního serveru Pividky.cz celkem 29 pivovarů. Většina z nich jsou malé pivovary, kde se často pivo vaří k prodeji přímo v restauracích těchto pivovarů. Pouze osm pivovarů v regionu je podle serveru průmyslových, které vyrábějí velké množství piva k prodeji v restauracích, obchodech nebo k vývozu.

K prohlídkám i speciální kurzy

Například pivovar Krušovice loni navštívilo téměř 60 tisíc lidí. Letos si kromě tradičních prohlídek pro návštěvníky přichystal dva speciální typy kurzů týkající se pivního sommeliérství a technologie výroby. Do pivovaru se také přijedou podívat vybraní štamgasti z hospod, kde se krušovické pivo čepuje. „Dozvědí se také, jak má být pivo správně načepované či vychlazené, aby vždy věděli, co od svého hospodského vyžadovat a jak si kvalitu piva ohlídat," uvedla mluvčí pivovaru Zuzana Kosáková.

V hlavní sezoně se 22. června uskuteční slavnosti krušovického pivovaru, které každoročně přilákají kolem 8 tisíc návštěvníků a vytočí se na nich 170 hektolitrů piva. Podobné akce se pravidelně konají i v dalších velkých pivovarech v kraji. Benešovský pivovar Ferdinand bude mít den otevřených v květnu a slavnosti se pravidelně konají třeba ve Velkých Popovicích, kde se vaří pivo Kozel.

Nejstarší pivovar je v Chýni

Na milovníky piva se chystají i malé pivovary v regionu, které se shodly na tom, že spotřeba jejich piva roste hlavně na jaře a v létě. Nejstarším krajským minipivovarem je Pivovarský dvůr v Chýni u Prahy, který funguje od roku 1992. V nabídce má pravidelně dva druhy desetistupňových piv a dva druhy dvanáctistupňových. K nim se podle majitelky Jitky Eichlerové dělají každý měsíc také speciály. Na letošní sezonu pro návštěvníky připravují hody a další akce nebo speciální velikonoční pivo.

Nedaleký Únětický pivovar letos v červnu oslaví druhé výročí znovuotevření, což považuje za jednu z nejdůležitějších akcí. Pro lidi připravuje také posvícení nebo gastronomické akce, které tam jsou každý víkend. Kromě desítky a dvanáctky se tam několikrát do roka vaří i speciály. Letos nabídku podle mediální zástupkyně pivovaru Lenky Menclové obohatí černá masopustní jedenáctka a posvícenský nebo vánoční speciál. „I když nejsme na trhu dlouho, nemůžeme si na nedostatek konzumentů Únětického piva stěžovat," podotkla Menclová.

Překvapí pivní slavnosti?

Dva roky funguje také pivovar Antoš ve Slaném na Kladensku, který podle majitele Josefa Paulíka letos na červen připravuje pivní slavnosti, kde se představí šest pivovarů, podílet se bude i na městských slavnostech v květnu a září. I tento pivovar má v nabídce pět druhů piv, který pravidelně rozšiřuje o nejrůznější speciály. Podle Paulíka je tam o pivo zájem především o víkendech a pak v letní sezoně. „Relativně se nám daří, ale umíme si představit, že by to mohlo fungovat mnohem lépe, kdyby lidé měli peníze," dodal Paulík.

Čtyři piva má v základní nabídce také nedaleký Zichovecký pivovar, který funguje teprve čtvrt roku. Letos má podle vedoucího restaurace Lukáše Procházky v plánu vaření medového a sedmnáctistupňového piva. „Chtěli bychom to zkusit, abychom měli větší sortiment. Uvidíme, jaký bude ohlas," dodal Procházka. Kromě slavností a speciálních piv některé pivovary připravují třeba nové produkty. Například nymburský pivovar zákazníkům od poloviny března začne nabízet pivo v plechovkách s novým vzhledem.