ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.  

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB. 

Lepší uplatnění na trhu práce

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořena celá řada zajímavých projektů od nákupu potřebného vybavení, přes zlepšení důstojného života ve stáří, až po vzdělávací projekty. Právě jedním z takových projektů je třetí představený v Praze 6-10.

O divokou kartu se uchází spolek Czechitas, který dlouhodobě vyvrací mýtus, že v IT pracují pouze muži. V rámci nového projektu programátorky připravují sérii videí, které si účastník kurzu prochází sám z klidu domova. Po absolvování kurzu získává nejen znalost nejpoužívanějšího programátorského jazyku JAVA, ale i mnohem větší uplatnění na trhu práce.

„Zkušený tým cílí na širokou cílovou skupinu se zájmem o vstup do světa IT, přispívá k významným tématům jak stírání bariér v IT s akcentem na ženy a dívky a také pomáhá pracovního trhu novými talenty pro IT, kterých je v České republice stále nedostatek,“ říká Lucie Jurystová z Czechitas

Finanční prostředky z programu ČSOB pomáhá regionům použije Czechitas k přípravě nových výukových videí.

Každý hlas se počítá
O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.

Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.