Za opravu stanice včetně výstavby vestibulu a výtahů zaplatil podnik 671 milionů korun. Národní třída ale není jediným místem, kde by se nad stanicí metra mohlo stavět a kde se už stavělo. Magistrát se totiž rozhodl, že si nechá vypracovat studii na výstavbu nad stanicí Florenc, kam by město mohlo nastěhovat své úředníky. V minulosti se mluvilo také o výstavbě například na Kačerově. Nad dalšími stanicemi již nákupní centra stojí.

Hrubá stavba obchodního centra Quadrio vyrostla za necelých šest měsíců poté, co byla dokončena stavební jáma o objemu 100 tisíc metrů krychlových. Celkové investice budou asi 3,3 miliardy korun.

Z Copy se stalo Quadrio

Stavbu původně chtěla budovat společnost Copa, kterou vlastní podnikatel Sebastian Pawlowski. Ten například Praze pronajal v minulosti Škodův palác v Jungmannově ulici za podle tehdejší opozice a současného vedení Prahy nevýhodných podmínek.

Podnikatel již dům nevlastní a nevlastní ani budovu Quadrio, kterou od Pawloského koupila firma CPI Group. Ta původní název Copa centrum změnila na Quadrio.

Úředníci by se mohli stěhovat na Florenc

Stanice Národní třída není jediná, kde je výstavba schválena, či plánována. Praha se totiž rozhodla, že si nechá zpracovat analýzu výstavby nad stanicí Florenc. Podle města jde o zanedbaný pozemek a do nové budovy by mohla Praha sestěhovat své úředníky ze zmíněného Škodova paláce. Budovu by spoluvlastnila Pra­ha.

V uplynulých letech uvažoval dopravní podnik (DPP) v éře exředitele podniku Martina Dvořáka o prodeji a výstavbě také na Kačerově na trase C. Také tady mělo vzniknout nové administrativně-nákupní centrum. DPP nakonec pozemek nad stanicí neprodal.

V minulosti byly zastavěny pozemky nad stanicemi metra na Chodově, kde vzniklo nákupní centrum. Nově vystupují cestující z vestibulu metra na ulici nebo do nákupního centra na Floře nebo na Náměstí republiky. Kanceláře a obchody vznikly také nad stanicí metra B Vysočanská.