Jí také nejspíš město přidělí veřejnou zakázku na správu osvětlení do doby, než ho převezme TCP. Firma měla smlouvu od roku 1998, město ji vždy o rok prodloužilo už třikrát.

Radní v úterý schválili záměr takzvané jednací řízení bez uveřejnění vypsat, smlouvu s vítězem by mělo podle Procházky schválit do Vánoc. V tomto typu veřejné zakázky zadavatel přímo vyzve jednoho nebo několik dodavatelů.

Část tendru zrušil ÚOHS

Přidělením zakázky firmě Eltodo řešilo město problém s osvětlením několik let po sobě. Letos za něj město platí 165 milionů korun. Eltodo Citelum má na starosti nejen veřejné osvětlení, ale také plynové lampy, osvětlení památek, přechodů pro chodce i veřejné a věžní hodiny.

Výběrové řízení na nového dodavatele Praha neukončila ani za tři roky od jeho vypsání. Část ukončeného tendru, která se týkala kvalifikací zájemců, navíc zrušil Úřad na ochranu hospodářské soutěže.

Firma má na starosti provoz náplavek 

Město tendr zrušilo také proto, že osvětlení je podle dřívějšího vyjádření radního pro majetek Karla Grabeina Procházky (ANO) zastaralé. Nové osvětlení by podle něj mělo odpovídat konceptu smart city, tedy být úspornější a napojené na IT technologie k jeho řízení.

Firma TCP byla založena v roce 1990 pro správu některých městských nemovitostí. Věnuje se také realitní a inženýrské činnosti. Aktuálně má na starosti například provoz náplavek, koupaliště Šutka, Divadlo Karlín, Sovovy mlýny nebo několik domů v centru Prahy. Zajišťovala také plynofikaci veřejného osvětlení na Královské cestě.

Čtěte také: Radní projednají letošní hospodaření nebo tendr na osvětlení