Za první místo v mistrovství Bohemia Sekt Trophée získal Forman cenný titul, putovní pohár nebo šperk ve tvaru tastevinu, symbolu somelierů. „Je to fantastický pocit. Rozhodně doporučuji všem mladým sommelierům, kteří se letos ještě nepřihlásili, aby to příští rok zkusili. Velké díky za pomoc v přípravě na soutěž patří mojí přítelkyni Adéle,“ řekl po skončení soutěže Forman.

V letošním ročníku soutěže předstoupilo před odbornou sedmičlennou porotu složenou z předních degustátorů a dalších vinařských odborníků 17 soutěžících, 3 ženy a 14 mužů. „V dopolední části absolvovali znalostní kvíz, který zahrnoval otázky o víně, ale i dalších nápojích, třeba kávě, čaji či destilátech. Dále na ně čekala slepá degustace a následně pro pět nejlepších i dekantace červeného vína,“ popsal viceprezident Asociace sommelierů ČR Ivo Dvořák.

Tři nejlepší soutěžící postoupili do večerního finálového kola, kde měli za úkol před zraky diváků předvést své znalosti a servírování bílého a červeného vína i sektu známým osobnostem. „Sommelier musí umět dobře komunikovat, pohotově reagovat na dotazy a s noblesou ustát i někdy velmi specifické požadavky hostů. Znalosti i nervy soutěžících letos prověřila Jana Stryková a David Prachař, kteří se stali hosty naší modelové divadelní restaurace,“ dodal Dvořák.

Úspěch ve vedlejší kategorii Talent zaznamenala i studentka Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram Pavla Zbíralová, která obsadila druhé místo.