„Po Karlínu a Palmovce jsou Vysočany další rozvojovou lokalitou v širším centru Prahy. Velkou předností místa na rozhraní starých a nových Vysočan je už fungující infrastruktura. Obyvatelé nového bytového areálu budou mít také na dohled park u Rokytky. Další zeleň nabídne relaxační zóna přímo ve vnitrobloku,“ popisuje David Musil, ředitel rezidenční výstavby Penta Real Estate.

Součástí bytového areálu budou také obchody a služby. Architektonický návrh vzejde, podobně jako u jiných projektů Penty, z mezinárodní soutěže. V porotě zasedne například architekt Pascal Cornips z nizozemského studia Benthem Crouwel Architects, které zvítězilo v loňské architektonické soutěži o podobu rezidence, která vznikne v části bývalého nákladového nádraží na Žižkově.

Schátralé objekty nahradí moderní stavby

Penta chce v dlouhodobém výhledu patřit mezi největší rezidenční developery v Praze. Zaměřuje se hlavně na výstavbu ve středním a vyšším segmentu. Aktuálně buduje společně s firmou bpd development rezidenční areál Maison Ořechovka v Praze 6.

Vizualizace rezidenčního areálu Maison Ořechovka

Fotogalerie: Vizualizace areálu Maison Ořechovka

Rozsáhlým chystaným projektem je proměna Nuselského pivovaru na převážně bytovou čtvrť. Památkově chráněné budovy projdou nákladnou rekonstrukcí v režii ateliéru CMC architects.

Kromě bytů vznikne obchodní část a kanceláře. Sklady a polorozpadlé objekty nahradí moderní stavby podle návrhu studia Chybík+Kristof. Na výstavbu jinonické Waltrovky pak v příštích letech naváže rezidenční a kancelářský projekt směrem k nynější centrále ČSOB na Radlické.

Penta Investment je majitelem společnosti VLM vydávající Pražský deník.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in