„Chceme se podílet na zlepšování kvality ovzduší a života ve městech a také nabídnout našim zákazníkům nové zážitky z cestování po Praze. Proto jsme se rozhodli pro sezonu 2019 zafinancovat Rekolům nákup sedmi desítek elektrokol. Ta doplní jejich populární růžovou flotilu sdílených mechanických kol v Praze,“ uvedl v tiskové zprávě David Konvalina, ředitel innogy pro maloobchod a marketing.

Innogy láká nové zákazníky na možnost získat předplatné na půjčení elektro i klasických Rekol, pokud s firmou uzavřou smlouvu na odběr elektřiny nebo zemního plynu. První varianta obnáší dvanáctiměsíční předplatné na standardní mechanická Rekola, druhá nabízí čtyřměsíční předplatné na mechanická kola a 500 minut na elektroRekola v pražských ulicích. V obou případech je nutné zadat do aplikace promokód, který lidé obdrží formou SMS po akceptaci smlouvy.

Nedávno Rekola spustila další cyklistickou sezonu. Aktuálně se pronajímá zhruba 1200 růžových kol v osmi českých městech - kromě Prahy ještě v Brně, Českých Budějovicích, rně, Ostravě, Olomouci, Liberci Frýdku-Místku a v Kladně. Ze skoro dvou set tisíc registrovaných uživatelů je však 90 tisíc z hlavního města. Uživatelé Rekol měsíčně uskuteční kolem sta tisíc jízd.

„U nás v Rekolech se tématem městské mobility, a především pak mikromobility, zabýváme již nějakou dobu. V loňském roce jsme spustili vedle kol i sdílené koloběžky a skateboardy. Posunutí k elektromobilitě vnímám jako logický krok i vzhledem k celosvětovému trendu. Pro rozjezd našich elektroRekol jsme získali financování od innogy, která nám pomohla náš sen uvést do reality,“ pochvaluje si Vít Ježek, zakladatel a ředitel firmy Rekola Bikesharing.