„Jsme moc rádi, že můžeme v této době lidem nabídnout alternativní dopravu po městě zdarma. Při dodržování doporučených hygienických pravidel považujeme bikesharing za vhodný způsob přepravy v tomto jarním období, který nám navíc umožní tolik potřebný pohyb a individuální prostor,“ řekla Gabriela Pithartová, ředitelka značky a komunikace Hello bank!.

Rekola působí v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Frýdku-Místku a Mladé Boleslavi. Pokud se i při současné situaci musíte pohybovat po městě, firmy i hlavy států, jako je Dánsko nebo Německo, doporučují nahradit dopravu MHD pokud možno chůzí nebo jízdou na kole.

„Rekola a MHD odjakživa vnímám jako nejlepší přátele a spojence, a přátelé jsou mimo jiné také od toho, že si umějí v krizi pomoci. A vzhledem k tomu, že je třeba omezit kontakt s lidmi na minimum, kolo je v tuto chvíli ideálním dopravním prostředkem,“ říká Vítek Ježek, zakladatel Rekol.

Firma pravidelně dezinfikuje dotykové plochy na kolech. „Obecně ale stačí dodržovat základní hygienické návyky a především si pravidelně mýt ruce. Doporučujeme také používat rukavice,“ dodala firma v prohlášení.