Čilý stavební ruch však na staveništi ležícím pár kroků od místního autobusového nádraží panuje už od druhé poloviny loňského roku. Aktuálně tu probíhají práce na výstavbě podzemních podlaží, v nichž se bude nacházet 330 parkovacích míst určených pro nájemce budovy. Další stovku míst budou moci jako parkoviště P+R využívat obyvatelé okrajových částí města a návštěvníci metropole, kteří k cestování po Praze použijí městskou hromadnou dopravu.

Byty i nový termínál

Roztyly Plaza v sobě bude ukrývat nejen parkovací místa a kanceláře s celkovou plochou dosahující bezmála 22 tisíc metrů čtverečních, ale i obchodní jednotky situované do přízemí. V tomto podlaží tak vznikne i kantýna a počítá se s prodejnou potravin či drogerií.

„Jsem ráda, že i v této době, která je plná různých výzev, se nám daří pokračovat v realizaci projektu Roztyly Plaza, jímž jsme loni na podzim odstartovali náš záměr vedoucí k dlouhodobému a udržitelnému rozvoji této části Prahy 4,” uvedla Lenka Preslová, obchodní ředitelka společnosti Passerinvest Group, jež je investorem projektu. „Poptávka po kancelářích v Praze je solidní a my již nyní registrujeme první vážné zájemce. Budova své první nájemce přivítá počátkem roku 2024,“ dodala Preslová.

Za architektonickým návrhem novostavby, jež vyroste do výšky sedmi nadzemních podlaží, stojí pražské architektonické studio Aulík Fišer architekti. Jeho rukopis mimo jiné nesou mnohé budovy, které byly v průběhu uplynulých dvou desetiletí postupně vybudovány v areálu Brumlovka (původní název této městské čtvrti byl BB Centrum) v pražské Michli, či Bořislavka Centrum, vypínající se nad stejnojmennou stanicí metra v Praze 6.

Součástí projektu Roztyly Plaza bude i úprava nejbližšího okolí – chystá se modernizace autobusového terminálu, dojde na parkové úpravy parteru a výměnu asfaltu za pražskou mozaiku.

Realizací projektu Roztyly Plaza však plány Passerinvest Group v oblasti Roztyl nekončí - její pozornost je zaměřena i na rozlehlý brownfield podniku Interlov, který chce v nadcházejících letech postupně v několika etapách proměnit v lokalitu, v níž bude prostor jak pro bydlení a práci, tak trávení volného času Pražanů i návštěvníků metropole. V minulosti v areálu sídlila jatka zaměřená na zpracování zvěřiny.

Vedle již vznikající první fáze se tak v další etapě počítá s výstavbou druhé administrativní budovy. Ponese název Sequoia a díky svému umístění vytvoří bariéru chránící celou lokalitu před hlukem z Jižní spojky a magistrály.

Třetí, závěrečnou etapu, která je umístěna do blízkosti Krčského lesa, by měla představovat rezidenční výstavba s šesti sty byty určenými k prodeji i pronájmu, jejíž součástí bude také mateřská škola s klubovnou. Investor počítá i s dalším rozvojem parků, hřišť, sportovišť a kultivací zeleně.