První český „kamenný" předváděcí salón Matcha Point o rozloze 25 metrů čtverečních otevře v pražských Holešovicích (Praha 7), přesněji na ulici Osadní 1465/7.

„Lidem se budou věnovat odborníci na čaj Matcha, který jej budou nejen nabízet, ale hlavně informovat o čaji a jeho rozdílech od klasických sypaných čajů, rozdílech v dostupných čajích Matcha v Česku a obecně o jeho pozitivních účincích na lidské zdraví," uvedl Petr Patočka, ředitel společnosti Čajová květina, která BIO MatchaTea dodává na český trh.

Nejširší sortiment produktů z Matcha

Lidé budou moci nejen přijít a ochutnat či vyzkoušet si sortiment zejména značky MatchaTea, ale místo bude sloužit i pro osvětu. Bude se jim stále věnovat odborník na čaj Matcha.

Tvůrci hodlají postupně pořádat přednášky, řízené ochutnávky, školení, promítání filmů o čajových plantážích a pěstování Matcha v Japonsku, výstavy fotografií zachycujících celý proces od zasazení přes sklizeň až po zpracování.

Na místě budou k vidění i dostání klasické keramické misky a bambusové metličky k přípravě při čajových obřadech. Nově je v sortimentu i BIO raw MatchaTea energetická tyčinka.

Otevírací doba Matcha Pointu na Osadní je od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin. Více ZDE.