Firma propojuje brigádníky se zaměstnavateli prostřednictvím mobilní aplikace a nabízí práci i třeba jen na jednu směnu.

Z průzkumu vyplynulo, že 39 procent lidí, kterým nestačí výdělek z jejich běžného zaměstnání, pracuje u tří a více zaměstnavatelů najednou. Zhruba třetina má kromě svého běžného zaměstnaní přivýdělek u dalšího zaměstnavatele a 27 dotázaných si přivýdělek zajistí směnami navíc u svého zaměstnavatele.

Měsíčně navíc 5000 až 9000 Kč si podle průzkumu potřebuje přivydělat 49 procent z lidí, kteří potřebují další výdělek ke své běžné výplatě. Zhruba třetina potřebuje vydělat 10.000 až 19.000 Kč měsíčně navíc a 17 procent lidí uvedlo, že do rodinného rozpočtu potřebuje 20.000 Kč a více.

Lidé jako nejčastější důvody, proč potřebují více peněz, uvedli vysoké zálohy na energie, ceny energií, zdražování potravin nebo také nechtějí být závislí pouze na jednom zaměstnavateli. Podle společnosti Grason se někteří pracující bojí, že jejich zaměstnavatel kvůli současné ekonomické situace zkrachuje a přijdou o práci.

Firma provozuje on-line platformu pro zprostředkování flexibilního zaměstnání. Uvedla, že nyní době roste počet zájemců o takové pozice a meziročně jich je o 30 procent více.

Spotřebitelské ceny v Česku v říjnu meziročně stouply o 15,1 procenta, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu. Tempo inflace výrazně zpomalilo, v září byly ceny meziročně vyšší o 18 procent. Zpomalení růstu inflace podle ekonomů ovlivnilo započítání vládních opatření na snížení cen energií a bez těchto opatření by růst cen proti září zrychlil.

Ceny elektrické energie v říjnu proto klesly meziměsíčně o více než 50 procent. Vzrostly ceny zemního plynu o 2,7 procenta, tuhých paliv o 8,4 procenta a tepla a teplé vody o 3,1 procenta. Zdražily také například potraviny. Cukr zdražil o 54,3 procenta, vejce o 27 procent a zelenina o 9,6 procenta. Po dvouměsíčním poklesu vzrostly ceny pohonných hmot a olejů o 4,9 procenta.