Obří budovy o 18 a 14 patrech hodlala postavit ve Vosátkově ulici na sídlišti Kamýk společnost Trigema. Stát měly na místě nízkopodlažního obchodního centra.

„Projekt bytového domu Dvou věží nedostal územní rozhodnutí, protože překračuje svou velikostí požadavky na výstavbu ve stabilizovaném území,“ sdělila místostarostka Prahy 12 Eva Tylová (Piráti, dříve Zelení).

Stavba by podmínky k bydlení nevylepšila

Podle ní byla stavba navržena jako předimenzovaná, zhoršila by podmínky osvětlení v okolních bytech, již nyní neúnosnou dopravní situaci a problém s nedostatkem parkovacím míst. Kvůli budově se měly navíc kácet vzrostlé stromy.

Developer Trigema se omezil na konstatování, že nezbývá než respektovat platné právní předpisy. Radnice Prahy 12 se opakovaně v územním řízení odvolávala. Ztotožnila se tak s všeobecným nesouhlasem občanů žijících v okolních objektech.

Záměr není ojedinělý

Koncem minulého roku podepsalo petici Spolku náš Kamýk proti nadměrnému a nekoncepčnímu zahušťování sídlišť developerskými projekty 3747 obyvatel Prahy 12.

Záměr však není na pražských sídlištích ojedinělý. Developer koupí dosluhující nákupní středisko z dob socialismu a předloží nový projekt na jeho „přestavbu“.