Stavba byla vybudována v roce 1790 na základě návrhu architekta Ignáce Jana Nepomuka Palliardi. „Budova má jedinečné architektonické řešení. Snoubí se zde původní historické prvky s moderním vzhledem současných nemovitostí,“ píše společnost Cushman & Wakefield (C&W), která obchod zprostředkovala.

Z původní stavby se však do dnešní doby dochovalo pouze barokní průčelí, za ním v roce 1926 vzniklo pod taktovkou architekta Josefa Gočára sídlo pro tehdejší Anglobanku ve stylu konstruktivismu a art déco. Do roku 2011 budovu vlastnily České dráhy, které se ji pokoušely neúspěšně prodat již od roku 2008. Úspěšný byl až pátý pokus, cena se však tehdy z původních půl miliardy korun snížila až na 190 milionů.

Dosavadní majitel, developerská společnost Sebre, provedla v předchozích letech rozsáhlou rekonstrukci, která si v soutěži o Stavbu roku 2018 vysloužila ocenění za příkladnou a citlivou rehabilitaci historické stavby. Nemovitost je zároveň zapsaná v seznamu kulturních památek.

Kancelářský komplex

Palác o rozloze 10 tisíc metrů čtverečních se nachází v centru hlavního města Prahy nedaleko Prašné brány a Obecního domu. Slouží převážně jako kancelářská budova, ve které v minulosti sídlila část Českých drah a v současnosti patří mezi její nájemce například prestižní advokátní kancelář Dentons či asijská restaurace SIA.

Nový majitel budovy, společnost Generali Real Estate, je podle C&W jedním z předních správců aktiv na světě. Ke konci roku firma spravovala na celém světě nemovitosti v hodnotě kolem 30 miliard eur.