Mezi země s největším růstem počtu cestujících patří Velká Británie, Nizozemsko, Španělsko, Francie a Izrael. Růstový trend by se mohl podle Václava Řehoře, předsedy představenstva Českého Aeroholdingu, do kterého pražské letiště patří, udržet i ve druhé polovině roku. Celkem letiště očekává ve srovnání s loňskem zhruba šestiprocentní růst počtu přepravených cestujících.

Pražské letiště stále roste

Mezi novými linkami, které pomohly růstu, letiště uvádí spojení do Pekingu, Liverpoolu, Eindhovenu, Marseille, Toulouse a Lucemburku. Ze zavedených destinací, na kterých se počet cestujících významně navýšil, uvedlo letiště Londýn a Amsterdam.

Provozně nejsilnějším dnem byl v prvním pololetí 30. červen, během kterého letištěm prošlo 49 859 cestujících. Toto číslo ale pravděpodobně nebude letošní rekord, během prázdninových měsíců je podle letiště pravděpodobné, že jej podaří překonat.

Loni odbavilo pražské letiště 12,03 milionu cestujících, což je o 7,9 procenta více než v roce 2014. Ministerstvo financí chce do rozvoje pražského letiště investovat až 15 miliard korun. Pomocí těchto investic plánuje zvýšit počet cestujících na zhruba dvojnásobně.

Čtěte také: Pražské letiště poptává elektřinu a plyn za 380 milionů Kč