Město bude posuzovat jak nové, tedy zamýšlené projekty, tak zatím nedokončené. U nových projektů bude magistrátní komise posuzovat například přínos pro rozvoj území. U započatých projektů město zváží, jak dlouho bude trvat jejich dokončení, zda se městská část finančně podílí na jejich vytvoření a zhodnotí i to, jak se je radnicím dosud dařilo realizovat.

Původní termín byl prodloužen 

Zastupitelé nevybrali jednu hlavní oblast, do které budou moci radnice peníze investovat. Radnice nebudou moci peníze použít na projekty, na které už získaly peníze z evropských fondů. Ve zcela výjimečných případech je budou moci využít u projektů, na které už dostaly od města grant.

Radnice mohou své záměry magistrátu posílat do 17. února. V materiálu byl původně uveden termín 10. února, ten byl ale na popud zastupitelů Marka Doležala a Jiřího Nouzy z opoziční TOP 09 prodloužen.

Zastupitelé neschválili Michálkův návrh 

Opoziční zastupitelé z řad Pirátů a KSČM v diskusi kritizovali, že v komisi, která bude žádosti posuzovat, nemají své zástupce. Zastupitel Ivan Hrůza (KSČM) to označil za diskriminaci.

„Koalice si přeje opozici, která nebude nic kontrolovat a nejlépe ani komentovat," řekl zastupitel Jakub Michálek (Piráti). Do schvalovaného materiálu chtěl doplnit, aby byli v komisi zastoupeny všechny politické kluby, případně přizvány do komise jako členové, nebo alespoň stálí hosté. Zastupitelé to nakonec neschválili.

Čtěte také: Praha 7 bude letos hospodařit s výdaji 487,5 milionu korun