Nejvyšší částka, milion korun, půjde na dofinancování stavby nového občerstvení za celkově asi dva miliony. „Absence kavárny nebo vůbec občerstvení je velkým handicapem. Chceme, aby se zvýšil komfort pro návštěvníky takto významné instituce," řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).

Planetárium se potýká s nedostatkem výstavních prostor

Dalších 640 tisíc korun vydá hvězdárna na modernizaci stálé astronomické výstavy v prvním patře Štefánikovy hvězdárny. Na přípravu rozšíření výstavních prostor planetária je vyčleněno 500 tisíc korun.

Planetárium se dlouhodobě potýká s nedostatkem výstavních prostor. Nových 150 metrů čtverečních prostor má získat přebudováním krytů, které jsou v jeho podzemí.

Hvězdárna nabízí program pro veřejnost a školy 

Pořízení nového dalekohledu pro Štefánikovu hvězdárnu vyjde na 400 tisíc, stejná částka bude vydána na pořízení vitrín pro výstavu Kosmická móda. Na výstavě budou skafandry a planetárium musí zajistit jejich dostatečnou bezpečnost.

Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy nabízí program pro veřejnost a školy a pro zájemce o astronomii i řadu zájmových kurzů a kroužků. Vlastních pořadů o vesmíru má kolem 50. Planetárium, pod které spadá Štefánikova hvězdárna na Petříně a hvězdárna v Ďáblicích, ročně dostává od města na provoz asi 20 milionů korun. Ročně ho navštíví několik desítek tisíc lidí.

Čtěte také: Opravy Staroměstské radnice budou stát 48 milionů korun