Akcie ČEZ a Komerční banky dosáhly největších obchodů i nejvýraznějšího zdražení z hlavních emisí pražské burzy. Dohromady se podílely na zhruba dvou třetinách celkového středečního objemu obchodů na burze.

Cenné papíry Erste zlevnily 

Nejvíce posílily cenné papíry ČEZ, a to o 2,57 procenta na 442,30 koruny. Akcie Komerční banky si připsaly 2,46 procenta na 918 korun. Z nejobchodovanějších emisí si polepšila také Moneta Money Bank, jejíž akcie zdražily o 0,29 procenta na 87,45 koruny.

Naopak cenné papíry bankovní skupiny Erste zlevnily o 0,51 procenta na 772,90 koruny. Nejvýraznější propad postihl akcie provozovatele horských středisek TMR, které odepsaly 3,68 procenta na 655 korun.

Česká měna stagnovala k euru

„Pražská burza ve středu šla proti proudu. Evropské akcie neudržely dopolední zisky, a v odpoledních hodinách se přehouply do ztráty," sdělil analytik Komerční banky Miroslav Frayer.

Česká měna dnes stagnovala k euru a zpevnila vůči dolaru. Koruna posílila k dolaru o šest haléřů na 25,23 Kč/USD. K euru sice oslabila, ale pouze o jeden haléř na 27,03 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Čtěte také: Pražská burza se za vysokého objemu obchodů vrátila k růstu