Velkopopovický pivovar již více než dvě desítky let podporuje komunitní život a veřejně prospěšné projekty ve svém okolí. V předchozích letech prostřednictvím programu Kozel Lidem pomáhal financovat iniciativy s dopadem na životní prostředí nebo rozvíjet místní kulturu a sport.

Finanční podporu v loňském roce získal 3. ročník rockového festivalu popoFest pořádaný místním sokolem nebo fotbalový klub TJ Slavoj. Tomu pivovar přispěl na aerifikaci neboli provzdušnění trávníku. Místní hřiště totiž trpí stále rušnějším „provozem“ malých i velkých fotbalistů. Provzdušnění trávníku tak pomůže zlepšit jeho kvalitu a do budoucna také snížit náklady na jeho údržbu a zavlažování.

„Chceme pomáhat rozvoji míst v blízkém okolí našich pivovarů. Zaměřujeme se na širokou škálu nápadů od ekologických projektů přes projekty podporující obnovu turistického ruchu až po volnočasové aktivity a komunitní akce, které oživují veřejný prostor,“ říká Jitka Plchová, manažerka korporátních vztahů Plzeňského Prazdroje, jehož součástí je i Velkopopovický pivovar.

Mezi loni podpořenými projekty byli také sportovní nadšenci z okolí Petříkova u Velkých Popovic, kde se tradičně každé září pořádají cyklistické závody. Díky tomu mohli pořadatelé nakoupit ceny, zaplatit zdravotní službu nebo přehledně vytyčit trasy závodu.

Posledním z vybraných projektů je Spolek pro ochranu přírody, krajiny a trvale udržitelného rozvoje Kamenice, který žádal o pomoc s mapováním výskytu rostlin a živočichů. Projekt komplexní biologické studie v Kamenici by měl přinést rozsáhlé a doposud chybějící informace o tomto cenném území.

Fond Plzeňského Prazdroje měl pro rok 2023 na podporu projektů vyhrazenou částku 1,6 milionu korun. Finance pro své akce získalo celkem 11 organizací, z toho jedna celorepubliková, čtyři ve Velkých Popovicích, tři v Plzni a tři v Nošovicích.