Globus v novém obchodě nabídne cukrářství, pekárnu, řeznictví i uzenářství a nákupní plochu na 11 tisících metrech čtverečních. „Uvedení společnosti Globus do našeho nákupního centra považujeme za velký úspěch a jsme rádi, že právě u nás otevře svůj první hypermarket po tak dlouhé době,“ říká manažer obchodního centra Europark Libor Pospíšil.

Globus se k otevření nového hypermarketu odhodlal po dvanácti letech. Přitom první prodejnu otevřel už v roce 1996 v Brně. V metropoli půjde o čtvrtý hypermarket této značky Čakovicích, Zličíně a Černém Mostě.

Měřící tramvaj "Pomeranč" na úseku mezi Palmovkou a Krejcárkem.
Po roce a půl vyjedou znovu tramvaje ze Žižkova do Libně. Opravy jsou dokončené

„Globus ve Štěrboholech zlepší naši dostupnost zákazníkům ve východní části Prahy a spádových oblastech na východ od hlavního města,“ řekla mluvčí řetězce Aneta Turnovská. Rekonstrukce a příprava prostoru začala loni v létě, první otevřenou provozovnou Globusu zde byla na podzim roku 2022 restaurace. Hypermarket včetně restaurace a vlastních výrob zaměstnává 210 lidí na pozicích od pokladních přes skladníky po pekaře, řezníky a kuchaře.

Zdroj: Youtube

Hypermarket je vybaven technologiemi pro bezkontaktní nakupování Scan&Go, skenovat nákup lze také pomocí aplikace Můj Globus a nechybí ani bezkontaktní pokladny či pokladny klasické. V novém hypermarketu se potkají zákazníci i s elektronickými cenovkami, které jsou zkušebně v provozu a mají podle Turnovské snížit spotřebu papíru.

S výjimkou otevíracího dne, kdy nákupní doba začne v 8.00, bude mít Globus otevřen každý den od 7 do 21 hodin.