Sedmipodlažní budovu společnosti Passerinvest Group, a.s., která se nachází přímo u stanice metra linky C Roztyly, navrhlo architektonické studio Aulík Fišer Architekti. Budova svým nájemcům nabídne jak kanceláře, tak občanskou vybavenost a okolní zeleň jako přírodní park Nové Roztyly nebo Krčský les.

„Jsem Pánu Bohu nesmírně vděčný, že se nám podařilo dokončit první etapu v lokalitě Nových Roztyl. Na toto území jsme poprvé vstoupili již v roce 2006 a od té doby se snažíme získat veškerá povolení, aby se ze zanedbaného brownfieldu stalo místo, kde budou lidé bydlet, pracovat, ale také rádi trávit volný čas,“ uvedl Radim Passer, zakladatel a generální ředitel Passerinvest Group, a.s.

Roztyly Plaza se v roce 2024 stala první nově otevřenou administrativní budovou v Praze. | Video: Deník/Radek Cihla

Podle Jana Aulíka z architektonického studia je budova navrhována právě tak, aby zapadala do kontextu blízkosti lesa a zachování krajinného rázu.

„Návrh budovy je hybridní architektonickou formou kombinující ortogonální (pravoúhlé) a organické tvarování. Linie zastavovací stopy budovy se tak dobře integrují do tvaru pozemku a nabízejí řešení dispozic kancelářských ploch, oblé tvary v nárožích budovy odkazují na okolní přírodu Kunratického lesa,“ komentuje Aulík architektonické pojetí projektu.

Součástí budovy jsou i umělecká díla, například Světelný objekt ve dvoraně a pulsující vodní prvek v předpolí vstupu.

V rámci lokality Nové Roztyly se i dále počítá s navazující výstavbou.