Archeologický průzkum odhalil na místě barokní zeď. Ta je nyní zakomponována do novostavby. Návštěvníci a zvědaví kolemjdoucí ji po ukončení výstavby budou moci obdivovat pomocí 4,5 metru širokého a 2,3 metr vysokého průhledu.

Ředitel firmy TBG Metrostav Jakub Šimáček připomněl, že staveniště zásobovaly dvě říční betonárny.

„Ty jako jediné v České republice využívají k zavážení kameniva lodní dopravu. Vzhledem k tomu, že monolitická konstrukce včetně základů spolykala téměř devět tisíc kubíků betonu, odhaduji, že tímto způsobem se nám podařilo ‚odečíst‘ z pražských silnic odhadem 650 nákladních aut. Do podkladního betonu jsme navíc použili tzv. ecocrete, což je zelený beton obsahující recyklované kamenivo,“ sdělil.

close U Bulhara vzniká nový hotel. info Zdroj: Metrostav zoom_in U Bulhara vzniká nový hotel.

Vedoucí projektu Radek Čermák z Metrostavu doplnil, že výstavba je náročná zejména kvůli koordinaci velkého množství subdodavatelů, nedostatku místa a komplikované logistice.

„Na druhou stranu v centru Prahy už jsme toho stavěli hodně, takže jsme mohli využít spoustu zkušeností z minulých projektů. Ostatně v Hybernské jsme pracovali i s některými již důvěrně známými speciálními technologiemi určenými pro městské prostředí. Například k eliminaci hluku od projíždějících vlaků jsme použili vibroizolační rohože, které naši kolegové uplatnili třeba při stavbě Masaryk Centre I.,“ prozradil.

Sedmipodlažní hotel nabídne téměř 400 pokojů, komerční prostory v přízemí, podzemní garáže a rozlehlé průchozí atrium uprostřed budovy. Nejvyšší sedmé podlaží bude zahrnovat jídelnu, kuchyň a technologické zázemí.

Projekt je funkční součástí nové čtvrti, která se rodí v oblasti Masarykova nádraží. Jeho investorem je Penta Real Estate.

„Budova hotelu v ulici Hybernská je další významnou etapou revitalizace oblasti Masaryčky. Těší nás možnost navracet život do tak historicky významné lokality. Samotná konstrukce objektu je tvarově velmi specifická. Respektuje složité základové podmínky se záměrem zachovat historické objekty pod úrovní základové desky – barokní bastion, gotické hradby včetně Horské brány a odlehčovací kanál hradební stoky z devatenáctého století,“ sdělil Vladimír Hejna z Penta Real Estate. Hotel by měl být otevřen na začátku příštího roku.

Penta Investments je majitelem společnosti VLM vydávající Pražský deník.