Unicorn získal peníze především za dodávky informačních systémů pro korporátní klienty, produkty a služby pro střední a malé firmy a za vzdělávání lidí a společností zajišťované Unicorn University. Mezi klienty patří více než 1100 firem a organizací z 28 zemí světa.

„Řešení a služby, které jsme v loňském roce vytvořili, přinášejí klientům vysokou přidanou hodnotu při digitalizaci každodenní činnosti, čímž jim šetří čas a pomáhají lépe se adaptovat na výzvy 21. století,” uvedl generální ředitel a předseda představenstva Unicorn Systems Jan Jaroš. „Naše produkty pomáhají firmám například s ověřováním totožnosti klientů na dálku nebo jim asistují při dosahování uhlíkové neutrality,” řekl.

Portfolio produktů Unicornu se v loňském roce rozšířilo třemi akvizicemi. S firmou Edookit získal Unicorn informační systém, který školy používají při prezenční i dálkové výuce, a jenž využívá více než 245 tisíc aktivních uživatelů. Součástí Unicornu se stala společnost DATA-PLAN Bohemia specializující se na tvorbu softwaru pro zdravotnická zařízení. Akvizice IndSoftu rozšířila nabídku řešení v oblasti energetiky.

Unicorn University zaměřená na informační technologie, byznys a datovou analýzu, na které studuje 558 studentů z 13 zemí, získala jako první česká vysoká škola akreditaci od Národního akreditačního úřadu na plně distanční formu studia v programu Softwarový vývoj. 

Unicorn založil v roce 1990 pražský rodák Vladmír Kovář. Běžné veřejnosti je znám jako majitel Petrovych bud v Krkonoších, které zachránil po požáru v roce 2011.