Do konce července se od spuštění projektu uskutečnilo celkem 3 696 svozů. Do oběhu lidé takto poslali přes 35 tisíc knih. Řada zákazníků se podle šéfa supermarketu Rohlik.cz Martina Beháně na internetu svěřila, že nepotřebné knihy v domácnosti chtěli už delší dobu darovat, jenže se nikdy nedostali k tomu akci provést. Předání knih kurýrovi při převzetí jejich běžné objednávky potravin jim přišlo nejlepší.

Lidé, kteří „výměnou“ za nákup poslali dál použité knihy, se podíleli i na charitativním rozměru akce. Rohlik.cz dostal za svozy od Knihobotu zaplaceno 241 tisíc korun. Celou částku věnoval Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové, který se zaměřuje na pomoc dětem z dětských domovů. „Naše mise je dohlížet mladým lidem na odchod z dětského domova a usnadnit jim život po skončení ústavní péče,“ uvedla Veronika Kašáková.

close Lidé mohou poslat přes kurýry nepotřebné knihy do antikvariátu info Zdroj: Rohlik.cz zoom_in Lidé mohou poslat přes kurýry nepotřebné knihy do antikvariátu

Zákazníkovi, který chce knihy poslat dál přes Knihobot si stačí knihy předem připravit do nepotřebné tašky, do které vloží štítek s telefonním číslem a e-mailem. Kurýr při předávání nákupu vyzvedne tašku s knihami od zákazníka. Přes kurýra se poté knihy dostanou do Knihobotu. Tam jsou publikace spárovány se zákazníkem a zařazeny do prodejního systému. Po prodeji každé odevzdané knihy obdrží zákazník 60 procent z prodejní ceny minus 29 korun jako manipulační poplatek.