Jak Rossum, tak Resistant AI jsou členy spolku prg.ai, který založily České vysoké učení technické, Univerzita Karlova, Akademie věd ČR a hlavní město Praha.

„Pro Česko je to mimořádně dobrá zpráva. Rossum sídlí v Praze, a právě do hlavního města bude v následujících letech najímat stovky vysoce kvalifikovaných lidí. Díky firmám jako Rossum, Rohlík.cz a dalším nadějným startupům vzniká technologický ekosystém, který může nakopnout českou ekonomiku jako celek,“ komentuje investici partner Mitonu Tomáš Matějček. Jeho firma se podílela na investicích do firmy Rossum.

Maison Ořechovka v Praze 6.
V Praze a středních Čechách soutěží o titul Best of Realty 26 projektů

Ta získala zhruba 2,2 miliardy korun (100 mil. dolarů). Investiční kolo vedl jeden z nejznámějších amerických fondů rizikového kapitálu General Catalyst, k němuž se připojili stávající investoři Rossumu, britské fondy SeedCamp a Local Globe i český Miton. Rossum pomocí umělé inteligence mění způsob, díky němuž firmy mohou ušetřit až 90 procent manuální práce spojené se zpracováním dokumentů.

Startupu Resistant AI poslali investoři – Google Ventures, Index Ventures, Credo Ventures a Seedcamp – téměř 400 milionů korun (16,6 mil. dolarů). Resistant AI se zaměřuje na odhalování a zabraňování manipulací s umělou inteligencí. U svých klientů zajišťuje, aby jejich procesy řízené pomocí AI neohrožovali internetoví zločinci.

Nové městečko nabídne 480 domů a bytů.
Dvacet kilometrů od Prahy vzniká milionářské městečko

„Pražské firmy zaměřené na umělou inteligenci a strojové učení jsou schopny nabídnout produkty a služby, jež obstojí v globální konkurenci a jsou zajímavé pro mezinárodní investory," říká ředitelka spolku prg.ai Lenka Kučerová.