Developerem bytového areálu, jenž bude stát na pozemku o rozloze cca 8 400 metrů čtverečních, je společnost Crescon. Ta zde kromě 110 nových bytů, rozmístěných do šesti budov, z nich tři budou koncipovány jako dvojdomy, vybuduje i několik komerčních jednotek.

Součástí projektu bude i developerem postavená nová mateřská škola a dětské divadlo, jež bude vlastnit a provozovat město. V plánu je také realizace cesty pro pěší, která v budoucnu lépe propojí lokalitu, v níž bude nový obytný areál stát, s centrem Roztok.

„Město Roztoky, ležící na levém břehu řeky Vltavy, bylo vždy tradičním a velmi oblíbeným výletním cílem Pražanů. Postupným vývojem, a především díky dobrému dopravnímu propojení s hlavním městem, s jehož severním okrajem v podstatě sousedí, se stalo i vyhledávanou rezidenční lokalitou. Zájemce o bydlení ale přitahuje i z toho důvodu, že si navzdory rozvoji stále zachovává svůj poklidný ráz a je obklopeno množstvím rekreačních zón. Například doslova pár kroků od místa, kde bude nový bytový areál stát, začíná přírodní rezervace Tiché údolí s Únětickým potokem,“ říká Jan Jerie, ředitel společnosti Crescon.

A dodává, že ten, kdo potřebuje za prací či studiem dojíždět do metropole, se tam snadno a rychle dostane nejen autem, ale i vlakem či na kole. “Vlakové nádraží se nachází v bezprostřední blízkosti projektu. Navíc poblíž vede i cyklostezka, po níž mnozí obyvatelé Roztok do Prahy za prací dojíždějí.”

Budovy tvořící nový bytový areál budou rozmístěny do dvou terénních úrovní. První úroveň parteru zajistí komunikační přístup do areálu, ta druhá bude určena pro soukromé předzahrádky, náležející k bytům v prvním nadzemním podlaží. Na fasády domů, které budou lemovat hlavní ulici, pak má developer v plánu instalovat zelené fasády. “S ohledem na dění na energetickém trhu a zvyšují se poptávku po nízkoenergetickém bydlení ale aktuálně zvažujeme také implementaci obnovitelných zdrojů,“ dodává Jan Jerie.

Autorem architektonického návrhu Rezidence Dolní Roztoky je společnost Artprojekt Jihlava v čele s architektem Petrem Holubem. Rukopis tohoto ateliéru nese například bytový projekt Rezidence Písková stojící v pražských Modřanech. I za jeho výstavbou, který byla dokončena v roce 2022, stojí developerská společnost Crescon.