Analytici v příštím týdnu očekávají stagnaci nebo jen mírný růst cen pohonných hmot. "Cena ropy Brent se pohybuje kolem úrovně 46 dolarů za barel. To je nejvíce od začátku března. Za růst ceny ropy může hurikán Laura. V případě, že by vyšší ceny ropy na světových trzích přetrvávaly delší dobu, lze očekávat, že tuzemští pumpaři začnou zdražovat," uvedl hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček. V příštím týdnu však podle něj žádné výrazné cenové výkyvy nenastanou.

Podle hlavního ekonoma Trinity Bank Lukáše Kovandy se pokles cen pohonných hmot zastaví i proto, že koruna během srpna přestala posilovat vůči dolaru, ve kterém se komodity na burze v Rotterdamu obchodují. "Potenciál koruny k dalšímu posilování je omezený, přičemž ropa se na svých relativně vysokých cenových úrovních, blízko takřka šestiměsíčního maxima, udrží. V dalším týdnu budou ceny pohonných hmot v ČR stagnovat," řekl Kovanda.

Dále uvedl, že podle mezinárodního srovnání je benzin aktuálně levnější než v Česku tradičně v Polsku, ale také ve Slovinsku, Bulharsku či Rumunsku. V Maďarsku a Rakousku jsou ceny srovnatelné. "Na Slovensku, v Chorvatsku a také tradičně v Německu či v Itálii je benzin dražší," dodal Kovanda.

Nejlevnější paliva natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr benzinu v průměru za 27,60 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za rovných 27 korun. Naopak nejdražší pohonné hmoty nabízejí pumpy v Praze. Litr benzinu je v hlavním městě průměrně za 28,61 Kč. Nafta se v metropoli tankuje za 28,34 Kč za litr, v žádném jiném regionu Česka se její cena přes 28 korun nedostala.