VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze pro Prahu budou

PRAHA - Evropská unie poskytne ze strukturálních fondů pro Prahu celkem 14 mld. Kč. Pro příštích sedm let se peníze rozdělí do dvou operačních programů. Operační program Praha Konkurenceschopnost (OPPK) bude čerpat 10 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Operační program Praha Adaptabilita (OPPA) pak čtyři miliardy z Evropského sociálního fondu.

26.4.2007
SDÍLEJ:

Podporu mohou získat i projekty, které zlepší dopravní dostupnost vybraných lokalit a zvýší bezbariérový přístup.Foto: Klatka Grzegorz

Proti minulému období nastaly pozitivní změny: výrazně se snižuje podíl nutného spolufinancování dotací z veřejných zdrojů. Oba dotační programy zajistí hlavnímu městu 85 procentprostředků, zbývajících15 procent půjde z rozpočtu města a státu. Podpora se v minulosti týkala pouze vybraných městských částí, zatímco OPPK umožňuje zapojení celého území Prahy.

Cílem OPPK je rozvoj konkurenceschopnosti hlavního města. Operační program má dvě priority – „Infrastruktura a dostupnost“ se soustředí na zlepšení a rozšíření dopravních a telekomunikačních služeb a na zkvalitnění životního prostředí hlavního města, „Inovace a podnikání“ usiluje o zvýšení konkurenceschopnosti Prahy rozvojem a efektivním využitím jejího inovačního potenciálu. Priority jsou dále členěny do osmi oblastí s konkrétním zaměřením podpory.

„Žadatelé jako vstupní krok vyplní formulář na webové stránce, která bude k OPPK i OPPA zřízena v září ministerstvem pro místní rozvoj. Nebude po nich požadován elektronický certifikovaný podpis,“ řekl Pražskému deníku Michal Struha z Odboru fondů EU pražského magistrátu. „Všechny podklady o žadateli v listinné podobě spolu s vytištěným vstupním formulářem jsou základním kamenem podání,“ upřesnil Michal Struha.

Užitečné budou podle něj osobní konzultace s projektovými manažery, kteří pomohou při odstraňování věcných i formálních nedostatků žádosti a splnění souladuprojektu s cíli dané oblasti podpory. Předpokladem úspěchu je řádná příprava projektu a především dostatečný čas pro jeho realizaci. Koordinačním orgánem všech operačních programů je ministerstvo pro místní rozvoj. Bližší informace o programu OPPK můžete získat na internetové adrese: www.oppk.cz, a nebo www.praha-mesto.cz, a to v sekciEU–Fondy2007–2013.

26.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Petr Gazdík.
5

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec

Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Již dříve Babiš prohlásil, že ANO je připravené jednat se všemi stranami, které se dostaly do Sněmovny. O tom, s kým by chtěl uzavřít koalici, se jednoznačně nevyjádřil.

Schwarzenberg: Lidé očividně raději slyší sliby než pevní postoje

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg označil výsledek voleb za prohru, kterou přisuzuje tomu, že strana neuhnula ze svých principů.

Přibývá krádeží drahých kol na objednávku, potvrdily pojišťovny

Hodnota ukradených kol klientů pojišťoven v Česku v letošním roce vzrostla. Častěji se kradou dražší, předem vytipované bicykly, na něž se soustředí organizované skupiny zlodějů, vyplývá z ankety ČTK mezi tuzemskými pojišťovnami.

Praha volí jinak než zbytek země. Potvrdí se to i letos?

Obyvatelé hlavního města v minulosti hlasovali výrazně „pravicověji“ než lidé z ostatních regionů. Očekává se to i tentokrát, jak potvrdila také naše předvolební sonda. Praha je tradiční baštou pravice a liberálně orientovaných stran. Minulé parlamentní volby v roce 2013 opanovala v hlavním městě TOP 09. Hlasovalo pro ni přes 23 procent voličů, zatímco na celostátní úrovni jen 12, což stačilo na republikové čtvrté místo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení