VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další možnost pro pražské firmy

PRAHA - Evropský sociální fond se bude spolupodílet na financování Operačního programu Praha – Adaptabilita (OPPA), který je směrován do oblasti zaměstnanosti a lidských zdrojů. Cílem programu je posílit investicemi do vzdělání schopnost Prahy prostřednictvím zaměstnání lidí vzdělaných za tyto peníze konkurovat na trhu.

3.5.2007
SDÍLEJ:

Pomoci postiženým je jednou z priorit operačního programu. Foto: Pražský deník

Splnění tohoto cíle přispěje k posílení socioekonomického rozvoje a zvýší prestiž a význam Prahy ve vztahu k metropolím členských států. Peníze OPPA sledují tři priority. První je „Podpora rozvoje znalostní ekonomiky“, kde se budou čerpat přibližně 54 miliony eur. Soustředí se na zlepšení podmínek a schopnosti konkurovat u lidí, kteří jsou zaměstnaní, nebo se zajímají o podnikání, či jsou osobami samostatně výdělečně činnými (OSVČ).

Cílem je zvýšit jejich profesní mobilitu a adaptabilitu, a tím zvýšit jejich kvalitu práce a produktivitu. Patří sem vzdělávací programy z informačních technologií, podpora vytváření center dalšího vzdělávání, nebo zvyšování kvalifikace formou odborných stáží apod. Podporována bude i inovace organizace práce (zvláště její produktivnější formy včetně práce z domova a další pružné formy, které umožní zaměstnat skupiny lidí se zdravotním postižením atd.). Druhá je „Podpora vstupu na trh práce“, kde je k dispozici kolem 41 milionu eur. Tato priorita je zaměřena na osoby znevýhodněné, nezaměstnané, pracovníky v sociálních službách, poskytovatele sociálních služeb a zaměstnavatele.

Kromě přímé práce se znevýhodněnými bude podporováni rozvoj organizací podporujících začleňování znevýhodněných osob, a to hlavně pomocí dalšího vzdělávání pracovníků v sociálních službách a podporou organizací související s transformací sociálních služeb a s novým zákonem o sociálních službách, včetně podpory hodnocení kvality sociálních služeb.

Pomoci ve formě malých grantů se dočkají i menší nestátní neziskové organizace v oblastisociálníhozačleňování. Třetí oblastí je „Modernizace počátečního vzdělávání“ také s částkou přibližně 41 milionů eur. Ta představuje možnost investovat do studentů, kteří se teprve na vstup na trh práce připravují. Spadají sem projekty, které se budou zaměřovat na zkvalitnění vzdělávání na středních a vyšších odborných školách, dále projekty na podporu usnadnění přechodu ze školy do práce např. s využitím profesního poradenství a na rozvoj spolupráce škol s podniky z praxe, vysokými školami a institucemi z oblasti výzkumu a vývoje.

Podrobnosti najdete na www.oppa.cz a nebo také v sekci EU – Fondy 2007 – 2013 na hlavní internetové stránce www.praha-mesto.cz.

3.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chřipka. Ilustrační foto.
4

Marodí méně dětí, chřipková epidemie však stále trvá

iPhone X

KRIMI MIX: Cizinec chtěl použít cizí doklady k nákupu drahého mobilního telefonu

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Na nejkratší rychlobruslařské trati, sprintu na 500 metrů, vybojovala česká jezdkyně Karolína Erbanová bronzovou medaili! Lepší byla pouze zlatá Japonka Nao Kodairaová a stříbrná Korejka I Sang-Hwa.

Vězeňská služba i ministerstvo popřely zhoršení Nikulinova zdraví

Vězeňská služba i ministerstvo spravedlnosti popřely zprávu z ruského tisku ohledně zdravotního stavu údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina. Mluvčí bezpečnostního sboru Petra Kučerová dnes na dotaz ČTK sdělila, že Nikulinovo zdraví se od nástupu do české vazby nezhoršilo. Mluvčí ministerstva Tereza Schejbalová doplnila, že informace uvedená v listu Izvestija není pravdivá.

Pražští soudci se obrátili na Ústavní soud kvůli odebírání DNA

Senát Městského soudu v Praze v čele se soudkyní Vierou Horčicovou navrhl Ústavnímu soudu zrušení dvou ustanovení zákona o Policii ČR, která upravují odebírání a uchovávání biologických vzorků u podezřelých či obviněných osob. Uvedl to dnes server Česká justice. Ustanovení jsou podle pražských soudců z hlediska práv zaručených ústavou i Listinou základních práv a svobod nedostatečná. Požadují stanovit jasnější pravidla, která by zamezila případnému zneužití těchto citlivých údajů. Postup policie při odebírání a uchovávání vzorků DNA delší dobu kritizují i někteří odborníci či organizace na ochranu lidských práv.

VÍME PRVNÍ

Metnar: Komárka jsem mlčenlivosti nezbavil. Může se obrátit na policii

Lubomír Metnar Deníku řekl, že nehodlá hrát roli jazýčku na vahách v kauze, o níž nemá informace. Navíc žádost členů mandátového a imunitního výboru o zbavení mlčenlivosti byla podle něj nekonkrétní.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT