VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další možnost pro pražské firmy

PRAHA - Evropský sociální fond se bude spolupodílet na financování Operačního programu Praha – Adaptabilita (OPPA), který je směrován do oblasti zaměstnanosti a lidských zdrojů. Cílem programu je posílit investicemi do vzdělání schopnost Prahy prostřednictvím zaměstnání lidí vzdělaných za tyto peníze konkurovat na trhu.

3.5.2007
SDÍLEJ:

Pomoci postiženým je jednou z priorit operačního programu. Foto: Pražský deník

Splnění tohoto cíle přispěje k posílení socioekonomického rozvoje a zvýší prestiž a význam Prahy ve vztahu k metropolím členských států. Peníze OPPA sledují tři priority. První je „Podpora rozvoje znalostní ekonomiky“, kde se budou čerpat přibližně 54 miliony eur. Soustředí se na zlepšení podmínek a schopnosti konkurovat u lidí, kteří jsou zaměstnaní, nebo se zajímají o podnikání, či jsou osobami samostatně výdělečně činnými (OSVČ).

Cílem je zvýšit jejich profesní mobilitu a adaptabilitu, a tím zvýšit jejich kvalitu práce a produktivitu. Patří sem vzdělávací programy z informačních technologií, podpora vytváření center dalšího vzdělávání, nebo zvyšování kvalifikace formou odborných stáží apod. Podporována bude i inovace organizace práce (zvláště její produktivnější formy včetně práce z domova a další pružné formy, které umožní zaměstnat skupiny lidí se zdravotním postižením atd.). Druhá je „Podpora vstupu na trh práce“, kde je k dispozici kolem 41 milionu eur. Tato priorita je zaměřena na osoby znevýhodněné, nezaměstnané, pracovníky v sociálních službách, poskytovatele sociálních služeb a zaměstnavatele.

Kromě přímé práce se znevýhodněnými bude podporováni rozvoj organizací podporujících začleňování znevýhodněných osob, a to hlavně pomocí dalšího vzdělávání pracovníků v sociálních službách a podporou organizací související s transformací sociálních služeb a s novým zákonem o sociálních službách, včetně podpory hodnocení kvality sociálních služeb.

Pomoci ve formě malých grantů se dočkají i menší nestátní neziskové organizace v oblastisociálníhozačleňování. Třetí oblastí je „Modernizace počátečního vzdělávání“ také s částkou přibližně 41 milionů eur. Ta představuje možnost investovat do studentů, kteří se teprve na vstup na trh práce připravují. Spadají sem projekty, které se budou zaměřovat na zkvalitnění vzdělávání na středních a vyšších odborných školách, dále projekty na podporu usnadnění přechodu ze školy do práce např. s využitím profesního poradenství a na rozvoj spolupráce škol s podniky z praxe, vysokými školami a institucemi z oblasti výzkumu a vývoje.

Podrobnosti najdete na www.oppa.cz a nebo také v sekci EU – Fondy 2007 – 2013 na hlavní internetové stránce www.praha-mesto.cz.

3.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Taser pražské policie.
5

Cizinec na kokainu házel láhve vína po policistech. Zneškodnili ho paralyzérem

Veronika Kašáková se svým bratrem Karlem společně strávili v dětském domově 16 let.

Standardní osobní rozvoj? Ne. Tohle jsou autentické příběhy, které vás posunou

Letiště Václava Havla bojuje s hlukem. Chce omezit noční provoz letadel

Letiště Praha s ohledem na současný nárůst leteckého provozu v České republice i v Evropě zavede další preventivní opatření k udržení stavu noční hlukové zátěže v městských částech Prahy a obcích v bezprostředním okolí letiště, které jsou dotčené leteckým provozem. Cílem je snížit celkový počet nočních vzletů a přistání nad letištěm mezi desátou večerní a šestou hodinou ranní a více regulovat provoz ve zmíněném časovém pásmu, včetně zpožděných příletů a odletů z pásem navazujících.

Poklidná zahrada nedaleko Hradu. Ukrývá umělecká díla i kašnu s čápem

Ruch Hradčanského náměstí. Turisté. Blesky fotoaparátů. Přijde vám nemožné najít v blízkosti Pražského hradu místo k odpočinku? Navštivte nepříliš známou zahradu Šternberského paláce. Malá, ale romantická oáza klidu skýtá útočiště nejen všem, co si chtějí vyčistit hlavu, ale i umělcům. Najdete v ní třeba díla českých sochařů z 20. století.

Mohl mít nebezpečné chemikálie. Muže odvezla zásahová jednotka na psychiatrii

/FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek večer zažili obyvatelé části pražského Slivence dramatické chvíle. Policie kvůli psychicky narušenému muži zaktivizovala vyjednavače, zásahovou jednotku, hasiče, psa pyrotechniků i plynaře. Na počátku velké akce bylo podezření, že muž má doma nebezepčné chemikálie. Navíc podle policie napadal sousedy.

Chemie na škole nebývá oblíbená. I tak Češi slaví historický úspěch na olympiádě

Historický úspěch české reprezentace… Kdyby to tak mohl být začátek zprávy ve sportovní rubrice. Ale tato informace oslavuje šikovné české vědce. Na jubilejním padesátém ročníku Mezinárodní chemické olympiády Česko obsadilo čtvrtou příčku v žebříčku národů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT